Panevėžyje vaizdo kameromis bus intensyviau stebimos konteinerių aikštelės

AutoriusJPFotoGINTARAS LUKOŠEVIČIUS

Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorė AB „Panevėžio specialus autotransportas“, siekdama pakeisti ydingus gyventojų įpročius diegia sistemą ir organizuoja papildomą kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių stebėseną. Šiuolaikiška vaizdo stebėjimo sistema leis fiksuoti pažeidimų atvejus ir operatyviai perduoti duomenis atsakingoms tarnyboms. Liepą mobilioji stebėjimo sistema buvo testuojama, o nuo rugpjūčio pradeda veikti visu pajėgumu.

„Kasmet mūsų bendrovė surenka apie 2500 tonų atliekų, nelegaliai paliktų šalia kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelių. Netinkamai tvarkomos atliekos augina kainą, kurią už komunalinių atliekų tvarkymą paslaugų teikėjui moka gyventojai“, – teigia AB „Panevėžio specialus autotransportas“ atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Judita Vingilytė.

Pasak J. Vingilytės, tūkstančiai tonų atliekų vis dar dedami prie buitinių atliekų konteinerių, nors yra specialios aikštelės, kur nemokamai galima atvežti ir palikti didžiagabarites, pavojingąsias ar žaliąsias atliekas.

Gyventojų nelegaliai sukurtuose sąvartynuose prie kolektyvinių atliekų surinkimo aikštelių atsiduria ir antrinės žaliavos, nepaisant to, kad mieste įdiegta ir veikia antrinių žaliavų rūšiavimo sistema, apimanti popieriaus, plastiko ir stiklo surinkimo konteinerius. Gyventojai atliekų aikštelėse prie konteinerių suverčia ir įprastas buitines atliekas, nors šalia – pustuščiai mišrių komunalinių atliekų konteineriai. Ten pat keliauja seni baldai, santechnika, nudėvėtos padangos, kilimai, statybinės atliekos, o taip pat – nupjauta ir surinkta žolė bei lapai.

„Stebėjimą mobiliosiomis kameromis vykdome dvejus metus. Matome, kad mūsų visuomenė tampa sąmoningesnė – deja pažeidėjų vis dar yra, tačiau jų skaičius mažėja. Pvz. 2019 m. už savivaldybės Tarybos patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus surašyti 22 administracinės teisės pažeidimo protokolai, o 2020-aisiais – 5. Už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus 2019 m. surašyti 122 protokolai, 2020 m. – 53“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Aušrys Valkūnas.

Šiuo metu „Panevėžio specialus autotransportas“ aptarnauja 223 kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikšteles: 31 antrinių žaliavų surinkimo, 12 – mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir 180 – mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelių.

Primename: didelių gabaritų, mišrias statybines ir griovimo atliekas, naudoti nebetinkamas automobilių padangas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas, tekstilės atliekas, buityje susidarančias pavojingas atliekas ir žaliąsias atliekas gyventojai gali pristatyti į didžiųjų ir pavojingų atliekų surinkimo aikšteles, adresu Savitiškio g. 8, Panevėžys, ir Senamiesčio g. 114B.

Žaliąsias atliekas panevėžiečiai gali pristatyti į didžiatūrius atliekų surinkimo konteinerius, pastatytus Panevėžio miesto viešose vietose: Pilėnų g. 43, Staniūnų/Ukmergės g., Marijonų g. 29 ir Parko g. 39. Taip pat, didesnius atliekų kiekius galima pristatyti ir į Panevėžio regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną, esantį adresu Dvarininkų k., Miežiškių sen., Panevėžio raj. Be to, didelių gabaritų ir pavojingos buityje susidarančios atliekos iš Panevėžio miesto gyventojų yra surenkamos ir apvažiavimo būdų, kuris yra organizuojamas du kartus per metus.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kiek išmaniuosiuose telefonuose yra vertingų metalų ir kur jie patenka?

confident-noyce

Panevėžyje bus surenkamos pavojingos atliekos

confident-noyce

Per metus Panevėžyje sudega iki 40 šiukšlių konteinerių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau