Panevėžyje turi likti akademinės studijos

Panevėžyje turi likti akademinės studijos

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

svietimo_ministerija_sveciai1Šiandien Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kabinete vyko susitikimas su LR Švietimo viceministru Dr. Giedriumi Viliūnu, ministrės patarėju Mariumi Ablačinsku bei Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atstove Jogile Miežiene.

Susitikime dalyvavo Panevėžio regiono tarybos pirmininkas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, LR Seimo narys Povilas Urbšys, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto atstovas dr. Darius Viržonis, Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas, Savivaldybės Švietimo skyriaus, Mokyklų asociacijos bei kitų įstaigų atstovai. Susitikimo metu buvo aptarta aukštojo mokslo reforma.

„Vyriausybės vykdoma Aukštojo mokslo reforma palies mūsų miesto jaunimo, akademinės bendruomenės bei verslo interesus. Todėl šiandien diskutavome, kaip įsivaizduojame Panevėžį po reformos. Pagrindiniu galimu sprendimo variantu laikome nacionaliniu mastu specializuotų studijų programų koncentravimą KTU filiale ir siekiant šių programų kokybės bei unikalumo – kuo didesnę tokio filialo autonomiją“, – po susitikimo sakė miesto meras R. Račkauskas.

BIC

Viceministro teigimu, vyriausybė siekia pagerinti mokslo ir studijų kokybę ir pasiekti geriausių rezultatų. Ir labai svarbu išsiaiškinti, kokie yra regionų poreikiai. „Labai svarbu, kad pats regionas žinotų, kokių ir kiek specialistų reikia. Mums labai svarbu studijų kokybė, efektyvumas ir kad specialistų rengimo sistema tenkintų šalies bei regionų poreikius“, – sakė  švietimo ir mokslo viceministras  Giedrius Viliūnas.

Svietimo_ministerija_sveciai2

Ministerija mano, kad didžiųjų universitetų filialai galėtų veikti mažesniuose miestuose, jei juose būtų pakankamas aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų poreikis. Todėl labai svarbu jį kuo tiksliau nustatyti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.