Panevėžyje tęsiasi kultūrinių renginių ciklas „Panevėžys vienija ir taškas!“

DSC06014Rugsėjo mėnesį vėl prasidės kultūrinių renginių ciklas „Panevėžys vienija ir taškas!“, skirtas baimės ir grėsmės temoms, jų apraiškų ir sprendimui kaip galima jas nugalėti, įveikti. Panevėžio kultūros įstaigos žada ne vieną su šia tema susijusį renginį, kuris turėtų sudominti ne tik Panevėžio miesto gyventojus, bet ir svečius.

Šio projekto idėja – suburti įvairių sričių, ypač kultūrinio potencialo turinčias institucijas, kad gerėtų panevėžiečių gyvenimo kokybė, o miestas taptų šalies gyventojų ir užsieniečių traukos centru.

Juozo Miltinio dramos teatras

J. Miltinio dramos teatras, siekdamas įgyvendinti rugsėjo mėnesio temą, žiūrovams jau penktadienį, rugsėjo 2-ąją, pristatys premjerą „Lavina“. Tai šiuolaikinio turkų dramaturgo Tundžero Džiudženoglu pjesė. Siužeto centre – apokaliptinė baimė, apėmusi nedidelę kalnų bendruomenę. Jos nariai kone ištisus metus gyvena tyloje, kad tik „neprisišauktų“ sniego nuošliaužos, kuri gali palaidoti po sniegu visą kaimą.

T. Džiudženoglu, hiperbolizuodamas aplinkybes ir siužeto veiksmą perkeldamas į egzotišką, nuošalų kalnų kaimelį, iš esmės kalba apie šiuo metu itin aktualias problemas: viešojoje erdvėje nuolatos eksploatuojamą baimę, vardan saugumo pažado aukojamą laisvę.

„Turiu teisę pasidžiaugti, šis turkų dramaturgas, kuris laikomas turkų Čechovu, žada rugsėjo 23 dieną apsilankyti Lietuvoje, o 24 dieną žiūrės spektaklį, po kurio planuojama diskusija kartu su žiūrovais“, – naujienų portalui JP pasakojo Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Linas Zaikauskas.

DSC06025
„Visų naujų spektaklių tekstų vertimai yra užsakyti būtent mūsų teatro. Tad šį sezoną visi spektakliai bus statomi Lietuvoje pirmą kartą. Stengsimės pakviesti ir pjesių autorius. Tad galime teigti, kad šis sezonas bus tarptautinis“, – teigia L. Zaikauskas

Naujajame sezone J. Miltinio dramos teatras stengsis sieti savo veiklą su kažkuo nauju. Kaip teigia teatro vadovas, šių metų pjesės bus pirmą kartą statomos Lietuvoje.

„Visų naujų spektaklių tekstų vertimai yra užsakyti būtent mūsų teatro. Tad šį sezoną visi spektakliai bus statomi Lietuvoje pirmą kartą. Stengsimės pakviesti ir pjesių autorius. Tad galime teigti, kad šis sezonas bus tarptautinis“, – teigia L. Zaikauskas

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka

Po spektaklio „Lavina“ premjeros G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su teatrologu doc. Dr. Martynu Petriku. Rugsėjo 14 dieną, 17 valandą, miesto bibliotekos atstovai skatina į šį susitikimą atvykti visus, kuriems kils minčių po spektaklio premjeros ir jas norės aptarti kartu.

Diskusijos tema „Tapatybės šiuolaikiniame Lietuvos teatre: temos ir variacijos“. Šis susitikimas – diskusija atskleis šiuolaikinio Lietuvos teatro slinktis ir tapatybės konstravimus globalizacijos ir transnacionalumo iššūkių kontekste.

Rugsėjo 5 dieną G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidaroma paroda „Kaip išgyventi XXIa. – šiuolaikinio žmogaus baimės“.

Savivaldybės viešoji biblioteka

Renginių ciklo „Panevėžys vienija ir taškas!“ metu eksponuos literatūros parodą „ Nebijok gyventi“ ir leis savo skaitytojams rinktis autorių knygas, kurios pilnos vienokių ar kitokių patarimų apie įvairias gyvenimo baimes.

Kino centras „Garsas“

Prisidėdami prie šios temos, kino centras „Garsas“ rugsėjo 29 dieną planuoja rodyti filmą „Dypanas“, kuriame paliečiama migracijos ir pabėgėlių tema. Šis filmas 2015 metais yra laimėjęs auksinę palmės šakelę. Filmo režisierius: Jacques Audiard.

Renginys mokamas, tačiau po filmo žiūrovai bus kviečiami puodeliui arbatos ir diskusijai.

Visuomenės sveikatos biuras

Ši įstaiga į rugsėjo mėnesio temą pažvelgė iš sveikatos pusės. Šiuo metu žmonės gauna daug negatyvios informacijos, ji veikia mūsų psichiką, kelia mums stresą, todėl Visuomenės sveikatos biuras atsižvelgė į streso prevenciją.

Rugsėjo 7 dieną, Laisvės aikštėje, Visuomenės sveikatos biuras kvies visus norinčius išsitirti savo streso lygi, pasidaryti asmenybės testus, psichologinius testus bei šiek tiek pajudėti gryname ore.

Rugsėjo 15 dieną Visuomenės sveikatos biuras organizuoja diskusiją kartu su Panevėžio pareigūnais, kurie pirmiausia susiduria su stresu ir jį patyrusiais žmonėmis.

Rugsėjo 28 dieną „Romantic“ viešbutyje organizuojamas seminaras savižudybių prevencijai. Seminaras skirtas įmonėms, bus stengiamasi papasakoti, kaip atpažinti asmenį, kuris gal ketinti nusižudyti, kaip jam padėti.

Dailės galerija

Rugsėjo 16 dieną Panevėžio dailės galerija organizuoja edukacinę programą moksleiviams „Respublikos gatvė“. Jos metu mokinukai bus supažindinami su Respublikos gatvės pastatais, jų praeitimi ir istorija.

Taip pat Panevėžio dailės galerijoje bus pristatoma paroda „Ekrano metamorfozės“, kurioje savo darbus demonstruos net trys labai skirtingi menininkai: Stanislovas Bagdonavičius, Sigita Grabliauskaitė ir Linas Mikuta.

Vienija facebook rugsejis


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įvertintas J. Miltinio dramos teatro spektaklis „Volponė“: festivalyje pelnė žiūrovų simpatijas

confident-noyce

Numatomi renginiai Panevėžyje

confident-noyce

Numatomi renginiai Panevėžyje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau