Panevėžyje tęsiamas šilumos tinklų rekonstravimas

Panevėžyje tęsiamas šilumos tinklų rekonstravimas

Daiva PAULAUSKIENĖ / Bendrovės nuotr.

Bendrovė„Panevėžio energija“ toliau tęsia miesto šilumos tinklų rekonstravimą ir didina šilumos tiekimo patikimumą vartotojams. Pradedamas dar vienas projektas „Panevėžio m. šilumos tinklų rekonstravimas“, kurio metu bus atnaujinta 8,8 km vamzdynų atskirose miesto centralizuoto šilumos tiekimo tinkluose. 

ES parama naujam AB „Panevėžio energija“ projektui

Šiais metais AB „Panevėžio energija“ ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto „Panevėžio m. šilumos tinklų rekonstravimas“ finansinės paramos sutartį, kuri skirta pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“. Investicijos į Panevėžio šilumos tinklus sudarys 3,432 mln. eurų, iki 50 proc. projekto vertės – Europos Sąjungos parama.

BIC

Senus vamzdynus keičia nauji

Šilumos tinklų rekonstravimo tikslas – atnaujinti susidėvėjusius šilumos tiekimo vamzdynus, didinti šilumos perdavimo efektyvumą ir užtikrinti tiekiamos energijos patikimumą vartotojams. Siekdama išvengti vamzdynų trūkimų, galimų šilumos tiekimo sutrikimų šildymo sezono metu, AB „Panevėžio energija“ rekonstruos vienus iš seniausių šilumos vamzdynų, jų amžiaus vidurkis – 41 metai.

Dėl susidėvėjusios vamzdynų izoliacijos bus pakeista 8,8 km šilumos tiekimo vamzdynų Žvaigždžių, Klaipėdos, Vilties, Nevėžio, Marijonų, Liepų al., Kanklių, Smėlynės, Danutės, Sodų, Katedros, ,Ramygalos, M. Tiškevičiaus, Aldonos, Respublikos, Vaižganto, Anykščių, Vilniaus, Algirdo, Staniūnų, J. Tilvyčio, Nemuno gatvių zonose.

Rekonstrukcijos metu senus šilumos vamzdynus, kurie buvo pakloti gelžbetoniniuose loviuose ir izoliuoti stiklo vata, pakeis pramoniniu būdu izoliuoti vamzdžiai su integruota nuotėkio kontrolės sistema. Ateityje, eksploatuojant šiuolaikiškus vamzdynus, ši įranga leis greitai nustatyti vamzdyno trūkimo vietą ir kuo skubiau pradėti remonto darbus.

„Atnaujinti vamzdynai renovuotose tinklo atkarpose sumažins šilumos nuostolius ir leis sutaupyti apie 1500 MWh šilumos per metus, o tokio kiekio pakaktų trijų Cido arenų šilumos poreikiui per metus patenkinti“ – sako Petras Diksa, AB „Panevėžio energija“ generalinis direktorius. Dėl sumažėjusių nuostolių, tam pačiam šilumos vartotojų poreikiui tenkinti bus sunaudojama mažiau kuro, bus taupomi gamtiniai ištekliai, kartu mažės ir aplinkos tarša, o svarbiausia – didės šilumos tiekimo patikimumas vartotojams.

Šiais metais pasirašytos Panevėžio miesto šilumos tinklų rekonstravimo projekto šešios darbų rangos sutartys, o tai reiškia, kad vienu metu, atskirose miesto gatvėse darbuosis UAB „Energijos tapymo centras“, UAB „Ukmergės inžinerija“, UAB „KRS“, veikianti pagal jungtinės veiklos sutartį su UAB „Katlita Engineering“, UAB „Žemkasta“ ir AB „Montuotojas“ darbuotojai. Kai kurie rangovai darbus pradeda vykdyti dar šiais metais, tačiau didieji darbai numatyti 2019 metais, o projekto pabaiga – 2020 metais.

Atsiprašo už laikinus nepatogumus

Atliekant šilumos tinklų rekonstravimą, bus stengiamasi, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, tačiau darbų eigą gali pakoreguoti nenumatytos aplinkybės ir oro sąlygos. AB „Panevėžio energija“ atsiprašo Panevėžio šilumos vartotojų už patiriamus nepatogumus buityje dėl karšto vandens tiekimo nutraukimo, už susidariusius nepatogumus prie gyvenamųjų namų, visuomeninių pastatų ar gatvėse.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

3 KOMENTARAI

  1. Aš tai esu už kuo paprastesnį ir ekonomiškesnį šildymą… Mes namuose įsirengėm oras-vanduo sistemą ir esam labai tuo patenkinti!

  2. Labai džiugu, jog Panevėžio valdžia imasi veiksmų ir renovuoja šiluminis tinklus. Tinkama vamzdynų izoliacija tikrai padės Panevėžio gyventojams sutaupyti, kadangi bus ženkliai sumažinti šiluminiai nuostoliai. Valio!

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.