Panevėžyje sulaikyti gimnazisto nužudymu įtariami 2 nepilnamečiai (vienas policijai žinomas) atnaujinta

Panevėžio policija skelbia, jog ketvirtadienio vakare buvo sulaikyti įtariamieji panevėžiečio 17-mečio nužudymo byloje. 

Policija šiam atvejui skyrė itin didelį dėmesį, mat šis nužudymas sukėlė rezonansą visuomenėje.

Kaip šįryt spaudos konferencijoje sakė Panevėžio policijos vadovas Egidijus Lapinskas, šiam tyrimui buvo skirtas didelis dėmesys. „Po įtempto tyrimo, įvairių kriminalinių veiksmų, buvo nustatyti įtariamieji. Šią savaitę jie buvo sulaikyti. Tai – Panevėžio gyventojai“, – kalbėjo E. Lapinskas.

Nusikaltimo metu buvo nepilnamečiai

Vienas įtariamasis yra 18-metis panevėžietis, kuris nusikaltimo metu buvo dar nepilnametis. Įtariamasis teistas, policijai žinomas dėl vagysčių ir plėšimų.

Šiuo metu jis niekur nesimoko ir nedirba.

Balandžio 26 dieną teismas leido šį įtariamąjį suimti 2 mėnesiams. Kitam įtariamajam – nepilnamečiui panevėžiečiui – taip pat pareikšti įtarimai dėl nužudymo. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Bylą kuruojantis Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis. Donatas Skrebiškis paminėjo, kad trečiadienį sulaikyti du asmenys, jie abu įtariami nužudymu.

D. Skrebiškis.

Pasak pareigūnų, nužudymo įrankis dar nerastas, jo vis dar ieškoma.

Policijos atstovai negalėjo atskleisti, ar įtariamieji ir nužudytas gimnazistas buvo pažįstami. Taip pat negalėjo atskleisti, kokie buvo įtariamųjų kėslai.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas ir daugiau detalių pasakyti šiuo metu negalime“, – sakė Panevėžio policijos vadovas.

Dėkojo gyventojams už informaciją

„Po nužudymo kilo įvairių asociacijų, kad tai – gaujų santykių aiškinimasis, šis nusikaltimas sukėlė didelį visuomenės, žiniasklaidos, politikų susidomėjimą. Aišku, dėl tokio susidomėjimo, kaip ir kitiems nužudymams, mes skyrėme labai didelį dėmesį. Galime sakyti, kad šis tyrimas yra sėkmingas“, – sakė Panevėžio policijos viršininkas E. Lapinskas.

E. Lapinskas.

Po gimnazisto nužudymo buvo pasigirdę kalbų, kad į Panevėžį grįžta gaujų laikai. Tačiau E. Lapinskas tą kategoriškai paneigė.

„Galiu pasakyti, kad tie laikai negrįžta. Palyginti su tuo, kas vyko anksčiau, visuomenė daug sąmoningesnė, neabejinga nusikaltimams, neabejinga norui gyventi saugiau“, – kalbėjo jis.

Panevėžio policijos vadovas dėkojo gyventojams už informaciją, kuri esą buvo labai naudinga.

Priminsime, kad gūdų 2017-ųjų gruodžio 10-osios vakarą į policiją skambinę žmonės nurodė, kad Dariaus ir Girėno g. 21 kieme rastas jaunuolis su žaizda kakle. Į įvykio vietą atskubėję medikai konstatavo, kad paauglys jau miręs.

Jaunuoliui buvo vos 17-ka, jis mokėsi vienoje Panevėžio gimnazijų.

Išskirtinis mokinys

Gimnazijos, kurioje mokėsi nužudytas vaikinas, direktorė sakė, kad jį mena, kaip dorą, siekiantį savo tikslų mokinį.

„Vaikinas buvo labai motyvuotas, pareigingas, draugiškas ir atsakingas. Kiekvienas mūsų bendruomenės narys prisimena jį su pagarba, prisimena jį kaip gerą draugą. Tai buvo mokinys, kuris turėjo pilietinę socialinę atsakomybę. Vaikinas noriai dalyvavo labdaros renginiuose senelių globos namuose. Ne kiekvienas tokio amžiaus vaikas aukoja savo laisvalaikį ir skiria dėmesį garbaus amžiaus žmonėms“, – susijaudinusi kalbėjo gimnazijos vadovė ir sakė, kad vaikinas buvo išskirtinis mokinys.

Bendruomenė sukrėsta

Naujienų portalui JP pasiteiravus, kaip sužinojo ir kaip reagavo bendruomenė, mokslo įstaigos vadovė tarė:

„Gumulas gerklėje stovi, kai pagalvoji apie tokią beprasmę jauno žmogaus žūtį. Nelinkėčiau niekam patirti tai, ką išgyvenome sužinoję apie įvykį. Gimnazijos bendruomenę, o ypač tie, kurie kartu mokėsi, labai buvo sukrėsti. Gimnazistams buvo teikiama psichologinė pagalba, nes žinia – tragiška ir skaudi.“

Klausimų daug, atsakymų – ne

Gimnazijos etikos mokytoja pasakojo, kad tragiškai žuvęs moksleivis buvo nuoširdus ir atviras.

„Bendravome su juo likus porai parų iki jo žūties. Vyko psichologijos pamoka, o joje kalbėjomės apie senyvo amžiaus žmones, bendravimą su jais. Tądien aplankėme senolius globos namuose ir bendravome su jais. Aiškinomės su jaunais žmonėmis, kaip jaučiasi senas žmogus, kaip gyvena. Kaip supratau, jis ruošėsi studijuoti socialinius mokslus. Moksleivis buvo išskirtinai atviras ir nebijojo pasakyti, ką jaučia, bet kartu buvo santūrus ir šiek tiek intravertas. Yra išlikęs jo laiškas, kuriame atsiskleidžia jo vidinis pasaulis“, – prisiminė mokinį pedagogė.

Nužudymo vieta

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdoje sulaikyti trys turto prievartavimu ir kėsinimusi padegti įtariami asmenys

confident-noyce

Policija sulaikė žmogžudyste Šiauliuose įtariamą vyrą

confident-noyce

Vilniaus oro uoste sulaikytas Čekijos teisėsaugos ieškotas lietuvis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau