19.7 C
Panevėžys
Antradienis, 28 birželio, 2022

Panevėžyje – sporto užimtumo diena žmonėms su fizine negalia

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžyje – sporto užimtumo diena žmonėms su fizine negalia.

Panevėžiečiai – žmonės su fizine negalia – šeštadienį dalyvavo Sporto užimtumo dienoje, kuri, dėl prasto oro, vyko Panevėžio futbolo akademijos salėje.

Sporto salės erdvėje renginio dalyviai sportavo užimtumo dienos renginiuose. Jie galėjo rinktis rungtis, kuriose dalyvaus: bočios, diskgolfo žaidimuose, varytuvų prie žmonių su negalia vežimėlių išbandymuose ir pravažiavimuose bei kitoje smagioje ir sveikatai naudingoje veikloje.

Oro sąlygos pakeitė vietą

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga (PKŽNS) pirmininkas Jonas Dumša pasakojo, kad renginys turėjo vykti gamtos aplinkoje – Kultūros ir poilsio parke.

„Tačiau, įvertinę oro prognozes, pasirinkome uždaras patalpas – Panevėžio futbolo akademijos salę. Suprantama, kad daug smagiau dalyvauti renginiuose, kurie vyksta gamtos aplinkoje. Tačiau, turintiems fizinę negalią, tenka rinktis vietas, kuriose galime judėti saugiai ir patogiai. Todėl ir pasrinkome uždaras patalpas“, – aiškino J. Dumša, bet pasidžiaugė, kad renginys įvyko.

J. Dumša.

Tikslas – daugiau judėjimo neįgaliesiems

Projektą vykdo Lietuvos žmonių su negalia sąjunga bendradarbiaujant su PKŽNS. Projektas finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Projekto tikslas: plėtoti sąlygas sportuoti žmonėms su judėjimo negaliomis, ypatingai judantiems neįgaliųjų vežimėliais, įvairios kompensacinės technikos pagalba, keliant jų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį, formuojant teigimą požiūrį į žmones su negalia.

Panevėžyje – sporto užimtumo diena žmonėms su fizine negalia.

Įtraukti į aktyvią veiklą

Projekto tikslinė grupė – suaugę fizinės negalios žmonės. Ši žmonių grupė pasirinkta todėl, kad didelė dalis LŽNS veiklų yra orientuotos į žmones su fizine negalia, organizacija savo veiklose kreipia ypatingą dėmesį į sunkios negalios žmonių įtraukti į visuomenės gyvenimą, tame tarpe ir per sportą.

Sunkios judėjimo negalios žmonėms sunku įsitraukti į sportinę veiklą dėl aplinkos, sporto bazių neprieinamumo ir nepritaikymo neįgaliųjų poreikiams. Problema aktuali ne tik Vilniaus, bet ir Panevėžio žmonėms su negalia.

Todėl projekto metu dalis veiklų bus skirtos rajonuose gyvenantiems neįgaliesiems. Pasirinktas Panevėžio miestas, kadangi pagal atliktą tyrimą neįgalieji sporto užimtumo veikla užima – 35,3 proc. neįgaliųjų.

Statistika

 

Įvairių tyrimų rezultatai rodo, jog lietuvių fizinio aktyvumo situacija nėra gera – sportui ir aktyviam laisvalaikiui žmonės skiria per mažai dėmesio bei laiko. Lietuvoje neįgalieji sudaro apie 8 proc. visos šalies populiacijos, arba 250,00 tūkst. gyventojų.

 

Remiantis ilgalaike Lietuvos žmonių su negalia sąjungos patirtimi, vykdant įvairius projektus, galima teigti, kad judėjimo negalią turinčių asmenų (apie 60 tūkst. šalies gyventojų) fizinis aktyvumas yra labai mažas.

 

Pagrindinės to priežastys – nepritaikyta aplinka, tinkamo sporto inventoriaus bei metodikų trūkumas, sudėtingas nuvykimas iki sporto salės ar jų nebuvimas, nemokėjimas savarankiškai apsitarnauti: apsirengti, naudotis kompensacine technika bei finansinės problemos. Dažnu atveju neįgalieji labiau mėgsta suorganizuotas treniruotes, stovyklas ir kitokias užėmimo veiklas, nei organizuotis patys.

 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Neįgaliuosius lydintys asmeniniai asistentai į renginius galės patekti nemokamai

confident-noyce

Neįgaliuosius lydintys asmeniniai asistentai į renginius galės patekti nemokamai

confident-noyce

M. Skuodis: bus investuojama į viešojo transporto pritaikymą neįgaliesiems

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau