Panevėžyje šiukšlių konteineryje rasti ką tik gimę kačiukai

Panevėžyje šiukšlių konteineryje rasti ką tik gimę kačiukai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / "Facebook" nuotr.

Beglobių gyvūnų organizaciją „Puma“ praėjusią savaitę pasiekė pagalbos prašymas, kuris labiausiai baimina gyvūnų prieglaudų atstovus – šiukšlių konteineryje Panevėžyje, Vilties gatvėje, rasti du tik ką gimę kačiukai.

Juos ten pastebėjęs geraširdis vaikinas Lukas kreipėsi į policijos pareigūnus. Atskubėjęs vienas iš patruliavusių policijos ekipažų tuoj pat kreipėsi pagalbos į „Pumą“ ir leisgyviai kačiukai buvo atvežti į savanorės namus. Beveik sustingę, tik ką pasaulį išvydę kačiukai, buvo susukti į polietileno maišelį.

BIC

Geraširdžių yra

Viešossios įstaigos „Puma“ vadovė Vilma Jakštienė naujienų portalui JP pasakojo, kad šioje istorijoje džiugina du faktai.

„Kačiukus atradęs jaunas ir jautrus vaikinas Lukas nepasimetė ir paskambino policijos pareigūnams, kurie atvažiavo ir įsitraukė į gyvūnėlių gelbėjimo procesą. Veždami kačiukus juos šildė, kad tik išgyventų. Atšilę ir kiek pamaitinti mažyliai pradėjo rodyti pirmuosius gyvybės ženklus. Jų silpni ploni balseliai mums buvo tarsi pati gražiausia gyvenimo pradžią pranašaujanti muzika. Pavadinome juos simboliškai: juoduką – Tikėjimu, kapučinukę – Viltimi. Deja, mažoji Viltis liepos 14 dieną užgeso, o Tikėjimas ir toliau kabinasi į gyvenimą“, – pasakojo V. Jakštienė.

Atvežė ožkos pieno

Gyvūnus gelbėjančios organizacijos vadovė pasidžiaugė, kad policijos pareigūnai – rūpestingi.

„Jie net atvežė ožkos pieno, nes naktį neturėjome pieno mišinėlio. Ieškojome maitinančios katės, kurią suradome Šeduvoje. Ten moteris globoja beglobius gyvūnus ir turėjo katę mamą. Katė nebuvo labai meili – nėjo prie mažylių ir juos maitino tik mūsų prilaikoma. Labai tikimės, kad Tikėjimas išgyvens ir jau žinome, kas jį pasiims auginti. Tai tas pats policijos pareigūnas, kuris ir atvežė kačiukus“, – viltingai kalbėjo V. Jakštienė.

Priekaištai Savivaldybei

„Pumos“ vadovė V. Jakštienė su širdgėla pasakojo, kad beširdžių žmonių, atsikratančių mažais jaunikliais, vis atsiranda.

„Dažniausiai mažyliai kačiukai, šuniukai įmetami į konteinerius. Kitus randame numestus šlapioje žolėje. Gyvūnus auginantis žmonės kartais elgiasi beširdiškai ir jaunikliais žiauriai atsikrato lyg tai būtų nereikalinga atlieka“, – kalbėjo moteris ir aiškino:

„Augintinius galima sterilizuoti. Tuomet nereikės, ką tik gimusių kačiukų mesti į konteinerį arba skandinti. Be to, ir Panevėžio miesto savivaldybė galėtų įgyvendinti gyvūnų sterilizacijos projektą, kaip tą daro kitos šalies savivaldybės. Manau, kad geriau skirti lėšų gyvūnų sterilizacijai, nei skirti pinigus bendrovei „Panevėžio specialusis autotransportas“ utilizuoti gyvūnus.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.