Panevėžyje šiukšlintojus fiksuoja vaizdo kameros

AutoriusJPFotoSTOP KADRAS
Panevėžyje šiukšlintojus fiksuoja vaizdo kameros.

Atliekų surinkimas ir tvarkymas – labai atsakinga kiekvieno iš mūsų pareiga, kuri turi įtakos mūsų gyvenamajai aplinkai, sveikatai, o kartu ir visų miesto gyventojų piniginėms.

Ne vietoje paliktų atliekų tvarkymas reikalauja papildomų finansinių išteklių, nes norint surinkti didelių gabaritų ar žaliąsias atliekas šalia kolektyvinio naudojimo konteinerių aikštelių, reikalinga kita transporto priemonė nei skirta atliekų konteinerių tuštinimui.

Per praėjusius metus, netvarkingai paliktoms atliekoms sutvarkyti, buvo išleista netoli 300 tūkst. eurų. Jei šių atliekų nebūtų, gyventojų atliekų tvarkymo kainos krepšelis sumažėtų nurodytos sumos dydžiu ir aišku tai atsispindėtų sąskaitose.

Panevėžio miesto kolektyvinio naudojimo atliekų surinkimo konteinerių aikštelės yra stebimos aukštos kokybės vaizdo kameromis, kurios tiek dienos, tiek nakties metu padeda identifikuoti užfiksuotus žmonių atvaizdus arba jų transporto priemonių valstybinius numerius, pagal kuriuos yra nustatomas pažeidėjas.

Per 2022 m. AB „Panevėžio specialus autotransportas“ nustatė 224 atvejus, kai buvo pažeisti Panevėžio miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimai. Už šios rūšies pažeidimą yra numatyta administracinė nuobauda nuo 30 iki 140 eurų, pakartotinai per metus padarius šį pažeidimą administracinė nuobauda siekia iki 600 eurų.

Šiais metais AB „Panevėžio specialus autotransportas“ nenuleidžia rankų, ir su dviguba energija gaudys ir filmuos netvarkingai besielgiančius miestiečius. Taip pat yra suplanuotas laidelių ciklas : Viešumas – didžiausia gėda šiukšlintojams. Trumpuose video filmukuose bus rodomi užfiksuoti pažeidimai, daromos atliekų tvarkymo klaidos, o kartu pateikiama trumpa ir išsami informacija apie tai, kaip tinkamai sutvarkyti buityje susidarančias atliekas.

Panevėžyje šiukšlintojus fiksuoja vaizdo kameros.

Tad kviečiame visus suklusti, pasitempti ir metus pradėti atsakingai bei tvariai besielgiant su savo atliekomis. Dar nežinantiems kaip rūšiuoti, informacija skelbiama www.psa.lt

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ primena, kad Panevėžio miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse nurodyta, kad fiziniams ar juridiniams asmenims yra griežtai draudžiama atliekas (statybos ir griovimo, biologiškai skaidžias, elektros ir elektroninės įrangos,, pavojingos, didžiagabaritės) išmesti gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose, kitose viešose vietose ar palikti šalia konteinerių.

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ primena, kad didelių gabaritų, mišrias statybines ir griovimo atliekas, naudoti nebetinkamas automobilių padangas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas, buityje susidarančias pavojingas atliekas ir žaliąsias atliekas gyventojai gali pristatyti į didžiųjų ir pavojingų atliekų surinkimo aikšteles, adresu Savitiškio g. 8, Panevėžys, ir Senamiesčio g. 114B.

Minėtų aikštelių darbo laikas: I–VI nuo 9:30 val. iki 18:30 val.; VII – poilsio diena. Žaliąsias atliekas panevėžiečiai gali pristatyti ir į AB „Panevėžio specialus autotransportas“ žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią adresu Pilėnų g. 43. Šioje aikštelėje atliekos priimamos nuo 2023 m. kovo 1 d., I-V nuo 9:30 val. iki 18:30 val., VI  nuo 9:00 val. iki 18;30 val., VII – poilsio diena.

Taip pat, didesnius atliekų kiekius galima pristatyti ir į Panevėžio regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną, esantį adresu Dvarininkų k., Panevėžio rajone. Be to, didelių gabaritų ir pavojingos buityje susidarančios atliekos iš Panevėžio miesto gyventojų yra surenkamos ir apvažiavimo būdų, kuris yra organizuojamas du kartus per metus.2023 metų didelių gabaritų atliekų surinkimo grafikus rasite čia.

Už papildomą mokestį galima rinktis transporto nuomos ar atliekų išvežimo didelio tūrio konteineriais paslaugas, kurias galite užsisakyti susisiekus su AB „Panevėžio specialus autotransportas“ specialistais, numeriu +370 602 41976 arba parašę el. paštu pardavimai@psa.lt.


1 komentarai

lol 2023-01-24 05:08 at 05:08

Kad tas papildomas mokestis ir gąsdina daryti teisingai. Kodėl pvz. Turiu mokėti už tai kas turėtų būti nemokamai ??!

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai nustatė miško šiukšlintojus

confident-noyce

Kaune sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros vis dar neveikia

confident-noyce

Panevėžyje bus atnaujinamas vaizdo stebėjimo sistemos tinklas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau