Panevėžyje „RYO dviračių ir riedučių kriteriumas“ vėl džiugino azartu ir sportine dvasia

Autoriusdovilė barvičiūtė
Fotoživilė večiorkutė
Panevėžyje „RYO dviračių ir riedučių kriteriumas“ vėl džiugino azartu ir sportine dvasia.

Šeštadienį, šalia prekybos centro „RYO“, Panevėžyje, vėl sugrįžo didelio susidomėjimo sulaukęs renginys – „RYO dviračių ir riedučių kriteriumo 2025“ varžybos. Tai buvo jau antras kartas, kai šios azartiškos ir žiūrovų mėgstamos lenktynės pakvietė visus norinčius pasitikrinti jėgas su dviračiais, riedučiais ar paspirtukais.

Kiekvienam pagal savo jėgas

Renginys pritraukė gausų būrį dalyvių įvairiose kategorijose. Dviračių mėgėjai įveikė 28 km distanciją, sportininkai – 42 km, o elektrinių dviračių grupės atstovai varžėsi 21 km trasoje.

Riedutininkai taip pat stojo prie starto linijos ir sėkmingai įveikė 11,2 km nuotolį.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas patiems mažiausiems – vaikams iki 6 metų ir iki 12 metų. Jiems buvo suorganizuoti atskiri startai, kuriuose mažieji dalyviai galėjo išbandyti jėgas su dviračiais ir paspirtukais 1–4 km ilgio trasose.

Panevėžyje „RYO dviračių ir riedučių kriteriumas“ vėl džiugino azartu ir sportine dvasia.

Džiugino tiek dalyvius, tiek žiūrovus

Pasak renginio organizatoriaus Panevėžio klubo „Dviračiai“ valdybos nario Justino Narkūno, šio tipo varžybos, vadinamos kriteriumu, populiarios dviračių sporto tradicijas puoselėjančiose šalyse, tokiose kaip Belgija ar Nyderlandai. Jos vyksta uždaroje, žiedo formos trasoje.

„Buvo nutiesta maždaug 1,5 km ilgio trasa, ji – visiškai uždara ir pasižymėjo gausybe posūkių, o tai suteikė žiūrovams galimybę nuolat stebėti visą lenktynių eigą. Dalyviai važiavo nustatytą ratų skaičių (nuo 10 iki 30), o po kiekvieno rato pelnė taškus. Varžybas laimėjo daugiausiai taškų surinkęs sportininkas. Kriteriumas pasiteisino kaip ne tik įdomi varžybų forma dalyviams, bet ir itin patrauklus reginys žiūrovams, suteikęs dar daugiau azarto, įspūdžių ir įtraukimo“, – kalbėjo J. Narkūnas.

Panevėžyje „RYO dviračių ir riedučių kriteriumas“ vėl džiugino azartu ir sportine dvasia.

Riedutininkų ir dviratininkų bendruomenė auga

Organizatorius šiemet itin džiugino išaugęs riedutininkų skaičius.

„Matosi, kad riedutininkų bendruomenė vis labiau įsitraukia į sportinius renginius. Taip pat daug dalyvių sulaukė ir vaikų grupės – tiek su paspirtukais, tiek su dviračiais, o tai rodo, kad jaunoji karta aktyviai domisi fizine veikla, – sakė J. Narkūnas. – Be to, pastebime, kad mieste, ypač šiltuoju metų laiku, dviračiai tampa vis populiaresne susisiekimo priemone. Tokie renginiai kaip „RYO dviračių ir riedučių kriteriumas“ yra puikus paskatinimas pradėti važinėti dviračiu, kai kuriems tai netgi sužadina norą dalyvauti varžybose. Varžybos taip pat daro poveikį ir žiūrovams – pamatę, kaip smagu važiuoti ir puikiai praleisti laiką dviračių šventėje, žmonės patys užsinori išbandyti dviratį. Tokiu būdu bendruomenė auga ir stiprėja. Šis augimas akivaizdus ir kituose tradiciniuose renginiuose, pavyzdžiui, Panevėžio plento varžybose, kur kasmet stebime vis didesnį dalyvių skaičių“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Minti dviratį – smagu, jei žinai kaip: trenerės „auksiniai“ patarimai tėvams

JP Redakcija

Panevėžiečiai UCI2 treko varžybose iškovojo medalius

JP Redakcija

Panevėžio sporto centro dviratininkai pasidabino auksu ir bronza

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads