Panevėžyje režisierė A. Marcinkevičiūtė pristatys filmą apie dailininkę N. Saukienę

Panevėžyje režisierė A. Marcinkevičiūtė pristatys filmą apie dailininkę N. Saukienę

JP / Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 8 d. 16 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su režisiere Agne Marcinkevičiūte. Sukūrusi ne vieną filmą apie visiems puikiai žinomus Lietuvos šviesuolius, šį kartą autorė pristatys juostą apie tylią, nuo bohemos šurmulio ir visuomenės dėmesio nutolusią dailininkę Nomedą Saukienę. Susitikimo metu bibliotekos konferencijų salėje bus rodomas naujausias režisierės filmas „Iš kur tas švytėjimas?“ (2018 m. trukmė 53 min.).

Šis A. Marcinkevičiūtės filmas – tai tapytojos N. Saukienės kino portretas, neįprastu rakursu aktualizuojantis žmogaus pašaukimo temą. Pasak režisierės, Nomeda yra toli nuo menininkų sambūrių, manifestų, feminizmo šūkių… Jos kelias ramus, kantrus: moterystė, motinystė, dabar – jau stebint pirmuosius anūkės žingsnius. O kūryba nedideliame Dusetų miestelyje, garsaus menininko Šarūno Saukos pavėsyje, vyksta tada, kai lieka laiko… „Nė vienas paveikslas nevertas vaiko ašaros“ – taip kalba Nomeda, o jos paveikslai – metafizinės šviesos nutvieksti natiurmortai. Tai trapus pasaulio grožis.

A. Marcinkevičiūtės filmografijoje daugiau nei dešimt filmų. Dauguma iš jų – dokumentiniai, pasakojantys apie iškilius Lietuvos menininkus – Romualdą Granauską, Jurgį Kunčiną, Justiną Marcinkevičių ir kitus. 2006 m. režisierė buvo apdovanota Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija už filmą „Laiku spėjome pasikalbėti“. 2008 m. jai įteikta Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija.

BIC

Šis renginys yra iš bibliotekos vykdomo Valstybės kultūros ir meno premijų laureatų kūrybos sklaidos projekto, iš ciklo „Literatūros ir kino ketvirtadieniai“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.