15.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 7 birželio, 2023

Panevėžyje pristatytas „Tūkstantmečio mokyklų“ programos pažangos planas

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
Panevėžyje pristatytas „Tūkstantmečio mokyklų“ programos pažangos planas.

Panevėžio miesto savivaldybėje vyko „Tūkstantmečio mokyklų“ programos pažangos plano pristatymas. Renginio metu buvo pristatytos įtrauktos į programą mokyklos, jų yra 12 bei 5 mokyklos partnerės.

„Šia programa siekiame pagerinti mokymosi ir mokymo procesą, kad mokiniai gautų aukščiausios kokybės švietimo paslaugas, o mokytojai pažangias mokymo priemones. Pirmas žingsnis jau žengtas – programos pažangos planas paruoštas ir pristatytas. Dabar reikia kibti į darbus ir jį įgyvendinti. Linkiu dalyvaujančioms mokykloms kūrybiškumo ir ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Į „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įtrauktos šios Panevėžio miesto ugdymo įstaigos: Panevėžio pradinė mokykla, „Beržų“, „Šaltinio“, „Ąžuolo“, „Vilties“, Rožyno, „Žemynos“ ir „Vyturio“ progimnazijos, Mykolo Karkos pagrindinė mokykla, 5-oji, Juozo Miltinio ir Juozo Balčikonio gimnazijos. Pažangos plane numatoma minėtose mokyklose tobulinti įtraukųjį ugdymą, lyderystę, kultūrinį ugdymą, STEAM, kūrybiškumą.

Ketinama įrengti STEM gamtos mokslų laboratorijas progimnazijose ir pradinėje mokykloje, biologijos, chemijos ir fizikos laboratorijas gimnazijose, taip pat įrengti STE(A)M kūrybiškumo ugdymo erdves visose programoje dalyvaujančiose mokyklose. Bendrojo ugdymo mokyklos, nedalyvausiančios programoje taps įtrauktų į programą mokyklų partnerėmis ir dalyvaus mokymuose, seminaruose, įvairiose kitose programos veiklose. Tai Alfonso Lipniūno, „Saulėtekio“ progimnazijos, „Minties“, Vytauto Žemkalnio gimnazijos bei Raimundo Sargūno sporto gimnazija.

Panevėžyje pristatytas „Tūkstantmečio mokyklų“ programos pažangos planas.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos tikslas – iki 2030 m. kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(si) sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti. Įgyvendinant šią programą bus siekiama gerinti mokinių pasiekimus, mokyklose diegti socialines inovacijas, modernizuoti mokyklų infrastruktūrą, siekiant įveiklinti turimą ir prireikus sukurti naują ir kt. Programos siekiamas rezultatas – kiekvienam besimokančiajam sukurtos lygiavertės ir šiuolaikiškos kokybiško ugdymo(si) sąlygos, lemiančios geresnius mokinių pasiekimus ir mažesnius pasiekimų atotrūkius tarp mokyklų ir savivaldybių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mokyklos skirtingai pasiruošusios įtraukiajam ugdymui

confident-noyce

Panevėžys pradeda įgyvendinti projekto „Tūkstantmečio mokyklos“ programą

confident-noyce

Ministerija: su švietimo atstovais sutarta dėl ugdymo programų atnaujinimo tęstinumo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau