Panevėžyje – priėmimo į lopšelius-darželius naujovės

Įsigaliojo pakoreguota priėmimo į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas tvarka. Pagrindiniai pokyčiai susiję su prioritetais, pagal kuriuos teikiama pirmenybė priimant vaikus.   

„Prioritetų sumažėjo – atsižvelgėme į tėvelių pastabas, pasitarėme su ikimokyklinių įstaigų vadovais. Daugiau dėmesio sulauks šeimos, kuriose vaikus augina du dirbantys tėvai“, – sako Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Ramunė Šileikienė.

Išlieka šie priėmimo prioritetai: vaikas, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Panevėžio mieste; kurio brolis ar sesuo jau lanko šią įstaigą; vaikui skirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas; vienam tėvų nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis. Naujovė – pirmenybė teikiama ir įvaikintiems, globą turintiems vaikams.

Primename, kad prašymus priimti mažuosius į ikimokyklines įstaigas jau trečius metus galite pateikti per vaikų registracijos ir eilių sudarymo programą darzeliai.panevezys.lt.

Taigi nebeprivalote teikti popierinių prašymų – vaikai registruojami internetu. Be to, matysite, kaip juda eilė, laisvas vietas visuose darželiuose, galite pasirinkti sau tinkamiausią įstaigą neišeidami iš namų. Vaikų registracijos ir eilių sudarymo programa įvesta siekiant didesnio skaidrumo (laukiančiųjų eilės sudaromos automatiniu būdu), patogumo, yra nuolat tobulinama, kad būtų geriau tiek naudotis, tiek administruoti.

Tėvai mato laisvas vietas visuose lopšeliuose-darželiuose, o užregistravę vaiką – jo eilę, elektroniniu paštu ar SMS žinute gauna informaciją apie prašymo būsenos pasikeitimą: gavimą, užregistravimą, pasikeitus prašymo būsenai iš „laukiantis“ į būseną „išankstinis priėmimas“ ar „patvirtintas priėmimas“.

Jei kyla neaiškumų registruojantis, tėveliams padės darželių atstovai. Prireikus – ir užpildyti prašymą. Tėveliai taip pat konsultuojami Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus tel. 501 369, el. paštu [email protected].

Gruodžio 7 d. Savivaldybei priklausantys lopšeliai-darželiai turėjo 114 laisvų vietų. Miesto ikimokyklines įstaigas lankė 4 448 vaikai.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apdovanotos Panevėžio rajono sveikai maitinančios vaikus ikimokyklinės įstaigos

confident-noyce

Panevėžyje apdovanoti plenero po atviru dangumi „Gamtos spalvos“ dalyviai

confident-noyce

Lopšelis-darželis „Varpelis“ turi naują vadovę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau