Įspėjamasis mokytojų streikas šiandien vyksta ir Panevėžio miesto bei rajono švietimo įstaigose. Jame, kaip skelbia profsąjungos, dalyvauja apie 5 tūkst. mokytojų. Na, o nepavykus sutarti dėl reikalavimų iki rugsėjo pabaigos, planuojamas ir tikras streikas. Bene svarbiausi mokytojų reikalavimai – atlyginimus didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių. Tačiau reikalavimų sąrašas yra kur kas ilgesnis.
Nebus dviejų pirmų pamokų
Pasak streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko, šiandien protestuoja daugiau nei 200 švietimo įstaigų. Įspėjamajame streike dalyvauja pedagogai ne tik iš bendrojo ugdymo, bet ir iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
A. Navicko duomenimis, Vilniuje streikuos 33 švietimo įstaigos, Klaipėdoje – 44, Alytuje – 17, Panevėžyje – 20, Kaune – dalis pedagogų trijose įstaigose.
Streikas vyksta pirmųjų dviejų pamokų metu.
„Streikas vyksta nuo 8 iki 10 valandos – nebus vedamos dvi pamokos. Streikas yra kai nedirbama, tai gal bus kas ilgiau pamiegos namuose, kas susirinks ir kavos išgers – laisva forma“, – sakė A. Navickas.

Labiausiai kentės mokiniai
Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas tikino, kad jį, dėl streiko, apima dviprasmiški jausmai.
„Iš vienos pusės, suprantu, ko mokytojai reikalauja ir tai yra teisinga. Tačiau iš kitos pusės, žiūrint į situaciją iš mokyklos vidaus, streikas labai kenkia ugdymo procesui. Apskritai mokytojai yra įaudrinti, išsibalansavę. Jei prasidės tikras streikas, vaikai kentės labiausiai, nes pamokos bus perkeltos į nuotolinį mokymą, nukentės mokymosi kokybė, o juk egzaminų užduočių niekas nepalengvins… Vis dėlto, streikuoti turi teisę kiekvienas žmogus. Mūsų mokykloje streikuoja apie 40 pedagogų. Noriu tikėti, kad šis įspėjamasis streikas padės, tačiau abejoju“, – atviravo direktorius.

Dirbs – tik nuo trečios pamokos
Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos direktorė Inesa Vietienė patvirtino, kad ir šioje švietimo įstaigoje streikas šiandien vyksta.
„Taip, streikuoja 18 pedagogų. Bendruomenė nusprendė, kad toks įspėjamasis streikas reikalingas, todėl, turbūt, tai neįvykusios diskusijos tarp ministerijos ir profsąjungos pasekmė. Panašu, kad neįsiklausoma į mokytojų prašymus, nerandamas kompromisas. Mokytojai juk puikiai supranta, kad tai – ugdymo proceso sutrikdymas, bet visgi priėmė sprendimą streikuoti. Mūsų gimnazijoje pamokos vyks tik nuo trečios pamokos“, – sakė ji.

Streikas – neišvengiamas
Technologijų mokytoja iš Velžio gimnazijos, Doloresa Rakauskienė dalyvauja streike ir kitokių minčių jai nė nekilo.
„Net nedvejojau. Tiek aš, tiek virš 40 kitų mano kolegų nebijo streikuoti ir mes tai darome, nes žinome už ką kovojame ir, jog tai – neišvengiama“, – dėstė ji.
Anot pedagogės, mokytojus palaiko ir gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis.
„Džiaugiuosi, kad turime supratingą direktorių. Jis suvokia, kad mūsų atlyginimai yra neadekvatūs, o krūviai milžiniški, todėl pritaria šiai mūsų teisei streikuoti“, – aiškino D. Rakauskienė.
Pati mokytoja streiko valandomis būna mokykloje, tačiau pamokų neveda.
„Kadangi esu streiko komiteto pirmininkė, darbe būnu. Beje, pedagogai šįryt galėjo rinktis ilgiau miegoti, būti namuose ar tvarkytis kitus reikalus“, – pasakojo technologijų mokytoja.

Streikuoja visi mokyklos pedagogai
Anglų kalbos mokytoja Reda Maknevičienė iš „Šaltinio“ progimnazijos mokykloje vadovauja streikuojančiųjų komitetui. Anot jos, šioje mokykloje streikuoja absoliučiai visi pedagogai, o juos palaiko ir mokytojų padėjėjai.
„Direktorė mus palaiko. Taip pat ir administracija, kurie irgi yra profesinės organizacijos nariai. Visi vieni kitus suprantame, todėl palaikymas – didelis. Su kolegomis, streiko metu, susirinkome prie kavos puodelio ir kalbamės, aptariame problemas, bandome ieškoti sprendimų ir apgalvojame, ką darysime, kokių priemonių imsimės, jei kils tikras streikas“, – paaiškino mokytoja.
