Panevėžyje prasideda nauji mokslo metai: į mokyklas sugūžės daugiau moksleivių nei pernai

Panevėžyje prasideda nauji mokslo metai: į mokyklas sugūžės daugiau moksleivių nei pernai

Šiandien Panevėžio miesto ir rajono mokyklos pradeda ugdymo procesą. Tiesa, vakar, Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną jau atšventė Ramygalos gimnazija.

Panevėžio mokyklose mokysis daugiau vaikų

Naujieji mokslo metai į Panevėžį atneša gerą žinią – pirmąkart po daugelio metų pertraukos mokyklose daugėja moksleivių. Preliminariai skaičiuojama, kad mokysis 80 vaikų daugiau.

BIC

Išankstiniais Panevėžio miesto savivaldybės duomenimis, 2019–2020 mokslo metais Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose sukomplektuotos 436 klasės – 13 daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Planuojama, kad jose mokysis 9 727 vaikai. Tarp jų 836 pirmokai (57 daugiau nei 2018 m.). Sėkmingai komplektuotos ir gimnazijų pirmosios klasės. Čia pirmokais taps 765 jaunuoliai (69 daugiau nei pernai).

Išankstiniais duomenimis, lopšelius-darželius nuo rudens lankys 4 561 vaikas.

Panevėžio rajono gimnazijose sudarytos papildomos klasės

2019–2020 mokslo metais keliose Panevėžio rajono savivaldybės švietimo įstaigose keičiasi vaikų skaičius.

Velžio gimnazijoje ir Smilgių gimnazijoje mokysis daugiau pirmokų – tarybos sprendimu, Velžio gimnazijoje sudaryta trečia, Smilgių gimnazijoje – antra pirmokų klasė. Velžyje mokysis 54, Smilgiuose – 25 pirmokai.

Velžio gimnazijoje mokysis iš viso 17 vaikų daugiau, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje daugiau 5 vaikais. Sumažėjo vaikų Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje (7), Smilgių gimnazijoje (5).

Dėl sumažėjusio vaikų skaičiaus Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje ir Vadoklių pagrindinėje mokykloje jungiamos 5 ir 6 klasės.

Klasės, tam tikrais atvejais jungtinės klasės, sudaromos taip, kad užtikrintų bendrųjų ugdymo programų ir bendrųjų ugdymo planų įgyvendinimą ir atitiktų klasėms keliamus reikalavimus.

Planuojama, kad Panevėžio rajono savivaldybės švietimo įstaigose mokysis 2 898 mokiniai – 27 mažiau nei praėjusiais mokslo metais.

Planuojama, kad šiais mokslo metais pradinio ugdymo programos mokysis 1 064 mokiniai, pagrindinio – 1 526, vidurinio ugdymo – 308 mokiniai. Bus sudarytos 176 klasės ir 22 priešmokyklinio ugdymo grupės. 2019 m. rugsėjo 1 d. į bendrojo ugdymo mokyklas ateis 267 pirmaklasiai. Dvyliktose klasėse mokysis 156 abiturientai, vienuoliktose klasėse – 152 mokiniai.

Planuojamos 24 jungtinės klasės, iš jų po dvi klases – 23 ir po keturias klases – 1 (Linkaučių pagrindinėje mokykloje). Jungtinėse klasėse yra sudėtingesnis ugdymo procesas, bet vaikams lieka galimybė mokytis arčiau namų.

Šalyje – mažiau moksleivių nei pernai

Švietimo ministerijos teigimu, šiuos mokslo metus mokiniai iš 110 mokyklų pasitiks atnaujintose patalpose, tam valstybė ir savivaldybės skyrė per 25,4 mln. eurų.

Preliminariais ministerijos duomenimis, šiuos mokslų metus pradės 322,1 tūkst. moksleivių – pusantro tūkstančio mažiau nei pernai. Mokyklų duris atvers apie 29 tūkst. pirmokų.

Lietuvoje šiuos mokslo metus veiks 1009 valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos – 14 mažiau nei pernai. Mokyklose dirbs 27,3 tūkst. mokytojų – 600 mažiau nei praėjusiais metais.

Taip pat veiks 60 profesinio mokymo įstaigų, kuriose amatų mokysis 33,3 tūkst. mokinių – 700 mažiau nei pernai, o 41 aukštojoje mokykloje studijuos 105 tūkst. studentų – 6 tūkst. mažiau nei 2018 metais.

 Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko sveikinimas

Mieli mokytojai, dėstytojai, moksleiviai, studentai, tėveliai,

Tebūna mokykla šilto ir atviro bendravimo namais. Tegul jus lydi abipusė pagarba ir supratimas, įdomus ieškojimų ir atradimų kelias.

Su Rugsėjo 1-ąja, mielieji!

Panevėžio rajono mero Povilo Žagunio sveikinimas

Mielieji,

naujų 2019-2020 mokslo metų proga sveikinu visus, kurie moko ir mokosi, padeda ir palaiko – mokytojus, kitus pedagogus, mokinius ir jų tėvelius, švietimo įstaigų nepedagoginį personalą.

Telydi Jus visus sėkmingas bendradarbiavimas, naujos patirtys ir džiugūs atradimai. 

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.