Panevėžyje pradeda veikti elektroninio bilieto sistema

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžyje pradeda veikti elektroninio bilieto sistema.

Jau šiandien Panevėžio viešajame transporte pradeda veikti elektroninio bilieto sistema. Už kelionę viešuoju transportu bus galima atsiskaityti mobiliąja programėle („Google Play“, „App Store“ programėlės pradės veikti spalio 1 d.), e. bilieto kortele arba vienkartiniu popieriniu bilietu su QR kodu. E. bilieto kortelę keleiviai galės įsigyti įprastose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, taip pat J. Urbšio g. 3 įsikūrusiame Klientų aptarnavimo centre.

Jeigu jums priklauso transporto lengvata, įsigydami kortelę apie tai informuokite bilietų pardavėją ir ji bus pritaikyta. Lengvata aktyvuojama vieną kartą ir taikoma nuolatos. E. bilieto kortelę papildyti bus galima jos įsigijimo metu, įprastose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, mobiliojoje programėlėje ar savitarnos svetainėje www.e.pktransportas.lt. Nesinaudojantys šiomis priemonėmis vienkartinius popierinius bilietus su QR kodu galės įsigyti bilietų platinimo vietose arba autobuse.

Keleiviams įlipus į autobusą norint atsižymėti bilietą reikės: priliesti e. bilieto kortelę prie komposterio, arba nuskaityti programėlėje sugeneruotą bilieto QR kodą, arba nuskaityti vienkartinio popierinio bilieto QR kodą. Tinkamai pažymėjus bilietą komposterio ekrane pasirodys pranešimas su žalia varnele bei pasigirs garsinis signalas. Elektroninį terminuotą arba vienkartinį bilietą būtina pažymėti kiekvieną kartą įlipus į autobusą ar persėdus į kitą.

Panevėžio viešajame transporte sumontuoti greitai reaguojantys elektroniniai komposteriai, pritaikyti žmonėms su regos negalia – komposterio ekrane spustelėjus specialų mygtuką bus galima priartinti ekrano vaizdą, keisti jo kontrastą.

Keleiviai pagal individualius keliavimo poreikius pasirinks geriausią jam tinkančią bilieto rūšį – 1, 7, 30, 180, 365 dienų elektroninius bilietus. Taip pat bus galima įsigyti ir bilietą drauge keliaujančiam bendrakeleiviui. Pažymėjus savo bilietą komposterio ekrane paspaudus „Meniu“ laukelį reikės pasirinkti „Pirkti draugo bilietą“. Dar kartą prilietus kortelę prie komposterio apačioje esančio kortelių skaitytuvo užsidegs žalia varnelė, pranešanti apie sėkmingą bilieto įsigijimą draugui.

Panevėžyje pradeda veikti elektroninio bilieto sistema.

Kad moksleiviai spalį galėtų įprastai naudotis miesto viešojo transporto paslaugomis, iki rugsėjo 30 d. gali įsigyti šiuo metu prekyboje parduodamą popierinį mėnesinį bilietą su 80 proc. nuolaida arba vienkartinius popierinius bilietus su 50 proc. lengvata. Visi seno pavyzdžio bilietai galės būti naudojami iki spalio 31 d. Pradinių klasių moksleiviams bus galima įsigyti „Pradinuko“ e. bilietą už 10 Eur, kuris galios nuo rugpjūčio 28 iki birželio 30 d. Atkreipiame dėmesį, kad „Pradinuko“ bilietą bus galima įsigyti tik J. Urbšio g. 3 esančiame Klientų aptarnavimo centre.

Spalio 1 d. įsigaliojus naujiems bilietams, seno pavyzdžio popierinius bilietus keleiviai galės panaudoti iki 2023 m. spalio 31 d. Keleiviams rekomenduojama jau spalio mėnesį įsigyti Panevėžio miesto e. bilieto kortelę ar atsisiųsti mobiliąją programėle ir užsiregistravus savo paskyrą savitarnos sistemoje, naudotis viešojo transporto paslaugomis.

Visus bilietus įlipimo metu nepriklausomai nuo jų rūšies bus privaloma pažymėti skaitytuve. Nuskaitytas vienkartinis popierinis bilietas galios iki maršruto pabaigos. Jei keleivis pasirinks vienkartinį e. bilietą, jis turės galimybę per 30 min. persėsti į kitą autobusą, jam tereikės perlipus į kitą autobusą dar kartą pažymėti tą patį bilietą ir keliauti iki maršruto pabaigos – šiuo atveju pinigai bus nuskaityti tik už vieną bilietą.

Panevėžyje pradeda veikti elektroninio bilieto sistema.

Viešajame transporte bilieto kortelė bus nuskaitoma šia eilės tvarka: patikrinama, ar aktyvuotas terminuotas bilietas (pvz. 30 dienų), jei tokio nėra, tuomet bus nuskaitomas vienkartinis bilietas, jei tokio nėra – nuskaitoma pinigų suma, atitinkanti vienkartinio bilieto vertę, jei pinigų nėra – užsidegs pranešimas apie negaliojantį e. bilietą.

Jei kontrolės metu keleivis neturės viešojo transporto bilieto, laiku nepažymės bilieto arba turimo bilieto galiojimo laikas bus pasibaigęs, jam bus suteikiama galimybė autobuse įsigyti kontrolės bilietą, kurio kaina – 8 Eur.

Panevėžio keleivinis transportas yra parengęs mokomuosius filmukus, kaip naudotis e. bilietu, juos rasite www.pktransportas.lt


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„FlixBus“ plečia maršrutus į Suomiją per Lietuvą

confident-noyce

Panevėžyje koreguojamas viešojo transporto eismas

confident-noyce

Rudenį Vilniaus Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau