Panevėžyje planuojama keisti mokesčius už darželį

Panevėžyje planuojama keisti mokesčius už darželį

JP / BNS nuotr.

Rugpjūčio mėnesį Panevėžio miesto savivaldybės taryba svarstys, ar keisti mokesčius už ikimokyklines įstaigas. Planuojami pokyčiai susiję su lankomumu, įstaigos reikmėmis ir maitinimu.

11,5 Eur per mėnesį – fiksuotas įstaigos reikmių mokestis ir nebelieka medicinos pažymų.

Nuo rugsėjo 1 d. Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu nebebus išduodama medicininė pažyma, kuria mokykloms, darželiams tėveliai pateisindavo vaikų neatvykimą dėl ligos. Iki šiol būtent ši pažyma būdavo priežastis ikimokyklinėms įstaigoms neskaičiuoti mokesčio už maitinimą už nelankytas dienas. Tad atsižvelgiant į nuo rudens įsigaliojančius pokyčius, siekiant mažinti popierizmą Savivaldybės tarybai siūloma iš esmės išlaikyti nuostatą, kad vaikui neatėjus į darželį už maitinimą nereikėtų mokėti.

BIC

Politikams svarstyti teikiamas fiksuotas 11,5 Eur mėnesinis įkainis. Skaičiuojama, kad tokiu atveju įstaigos reikmių mokestis padidėtų 20 proc. – apie 0,52 Eur už darbo dieną. Šiuo metu tėveliai per mėnesį (22 darbo dienas) moka 9,46 Eur/mėn., tad jie turėtų skirti dar 2,04 Eur.

Vadinasi, 100 vaikų turinti įstaiga per mėnesį papildomai surinktų 204 Eur. Už juos galės pirkti naujų ugdymo priemonių, kurti kūrybišką, interaktyvią aplinką mažiesiems.

Šie pinigai nebebus naudojami komunalinėms paslaugoms apmokėti – tai darys Savivaldybė.

Panevėžyje ikimokyklinių įstaigų reikmių mokestis paskutinį kartą keistas 2012 m. Naujasis tarifas įsigaliotų rugsėjo 1 d.

Penktadaliu daugiau lėšų – kokybiškam vaiko maitinimui

Jau 10 metų, kai Panevėžyje nebuvo keičiamas mokestis už vaiko maitinimą. Per šį laiką augo produktų ir komunalinių paslaugų kainos, patvirtinti nauji vaikų mitybą reglamentuojantys teisės aktai, reikalavimai, kito patys vaikų ir tėvų mitybos principai. Ypač akcentuojamas sveikatai palankus maistas – įvairus ir visavertis, patiekalai gali kartotis tik kas tam tikrą laiką.

Visa tai tapo iššūkiu miesto lopšeliams darželiams – sudėtinga pagaminti vaikams sveiką, kokybišką ir skanų maistą, nedidinant tam skiriamų lėšų.

Todėl miesto politikai svarstys siūlymą 20 proc. didinti maitinimo kainą. Ji įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

Pačiai Savivaldybei maitinimo mokesčio augimas kainuotų papildomai 45 tūkst. Eur – tiek ji mokės už lengvatas gaunančius vaikus.

Jei Taryba patvirtins naujuosius įkainius, panevėžiečiams lankyti ikimokyklines įstaigas ir toliau kainuotų mažiausiai, palyginti su kitais didžiaisiais miestais. Vilnius moka apie 61,38, Šiauliai – 62,24, Kaunas – 63,8, Klaipėda – 64,5 Eur per mėnesį. Tuo tarpu įsigaliojus naujiesiems tarifams panevėžiečiai – apie 61,22 Eur.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.