5.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

Panevėžyje per mėnesį net 7 iš šeimų paimti vaikai atsidūrė globos įstaigose

Nuo liepos įsigaliojus centralizuotai Vaiko teisių apsaugos sistemai, iš tėvų Lietuvoje buvo paimta 90 vaikų, 30 iš jų buvo iškilusi rimta grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Panevėžio mieste iki liepos 24 dienos iš nesaugios aplinkos buvo paimti 7 vaikai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos komunikacijos specialistė Eglė Juozėnaitė naujienų portalą JP informavo, kad iš nesaugios aplinkos mieste buvo paimti septyni vaikai.

„Visiems 7 vaikams Panevėžyje buvo nustatytas antras grėsmės lygis. Tuo tarpu Panevėžio rajone iki liepos 24 dienos iš nesaugios aplinkos paimta kone dvigubai daugiau vaikų – 13. Iš jų 2 vaikams buvo nustatytas antrasis grėsmės lygis, o kiti – vienuolika – nenustačius didelės grėsmės vaikams, buvo grąžinti į šeimas. Dėl jų grąžinimo nereikėjo kreiptis į teismą“, – aiškino E. Juozėnaitė.

Pasiteiravus, kaip nustatomi grėsmių lygiai ir kiek jų yra, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė spaudai paaiškino:

„Paėmus vaiką iš nesaugios aplinkos, būtina jam užtikrinti saugią aplinką. Tačiau taip paprastai negalima paimti vaiką. Jis gali būti paimtas iš nesaugios aplinkos, kai kilo pavojus gyvybei, jis buvo paliktas be priežiūros arba buvo netinkamai juo pasirūpinta ir todėl vaikas jautėsi nesaugiai – kilo grėsmė jo sveikatai ir gyvybei. Beje, grąžindami vaiką tėvams ar globėjams, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinių skyrių specialistai turi įvertinti namų aplinką, kad vaikas jaustųsi saugiai. Grėsmės vaikui lygiai yra du: pirmasis lygis – pažeistos vaiko teisės, tačiau nėra grėsmės vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei, o antrasis – kilo grėsmė vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei.“

Pasak E. Juozėnaitės, apie galimus vaiko teisių pažeidimus dažniausia praneša policijos pareigūnai.

„Tačiau pasitaiko ir pilietiškų žmonių, kurie informuoja tarnybą apie iškilusias galimas grėsmes vaikui. Darbo dienomis, turintys informacijos apie galimą vaiko teisių pažeidimą, gali pranešti tarnybos miesto arba apskrities teritorinio skyriaus savivaldybėje dirbančiam specialistui. Telefonai yra nurodyti interneto svetainėje www.vaikoteises.lt. Nedarbo bei švenčių dienomis galima kreiptis bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Visą parą apie galimą vaiko teisių pažeidimą galima pranešti elektroniniu paštu“, – informavo pašnekovė ir pridėjo, kad galima skambinti ir „Vaikų linijos“ telefonu 116 111.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Rokiškyje neblaivi moteris, įtariama, peiliu sužalojo vyrą

confident-noyce

Į Ukrainą iš Rusijos grįžo dar vienas pagrobtas vaikas

confident-noyce

Iškalbėti nerimą: konsultacijos tėvams, laukiantiems vaiko diagnozės

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau