11.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 25 gegužės, 2022

Panevėžyje pasirašyta Matematikos, informatikos ir fizikos akademijos steigimo sutartis

Šiandien Panevėžio miesto Savivaldybė, Panevėžio kolegija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei J. Balčikonio gimnazija pasirašė Matematikos, informatikos ir fizikos akademijos (MIFA) steigimo sutartį.

„Džiaugiuosi, kad Panevėžyje atidaroma jau antroji akademija. Vienoje jų mokoma ekonomikos ir verslo, o šioje bus ruošiami inžinieriai. Smagu, kad kuriant šią instituciją buvo suvienyti akademiniai ir verslo resursai. Linkiu, kad akademija sulauktų didelio gimnazistų susidomėjimo ir turėtume pakankamą inžinierių skaičių mieste bei regione“, – sakė D. Labanavičius.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas teigė, kad pasirašius bendrą mokslo įstaigų ir verslo atstovų sutartį, tikimasi išlaikyti jaunus specialistus regione. „Jau kuris laikas Panevėžio regione trūksta kai kurių sričių kvalifikuotų specialistų. Tikiuosi, kad šioje akademijoje praktikos besimokantys gimnazistai, tikrai pasirinks inžinierines specialybes, o pabaigę mokslus, prisijungs prie Panevėžio regiono pramonės įmonių“, – sakė S. Gailiūnas.

Pagrindiniai MIFA tikslai – vystyti moksleivių inžinerinį mąstymą bei skatinti domėtis tiksliaisiais mokslais, taip pat ugdyti praktinius gebėjimus matematikos, informatikos ir fizikos mokslų srityje bei rinktis inžinerines specialybes, kurios itin reikalingos Panevėžio regiono pramonės įmonėms, smulkiam ir vidutiniam verslui.

S. Gailiūnas.

MIFA mokslo metus sudarys du semestrai po 12 savaičių: rudens semestras rugsėjo-gruodžio laikotarpyje ir pavasario semestras vasario-gegužės laikotarpyje.

Rudens semestras bus skirtas Panevėžio miesto gimnazijų 3-4 (11-12) klasių mokiniams susipažinti su inžinerinėmis studijomis aukštosiose mokyklose, aukštąja matematika, informatika, fizika ir elektromechanika, inžinerinių studijų programų mokomosiomis laboratorijomis, atliekant konkrečius laboratorinius ir praktinius darbus. Pagal Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų sudarytą planą mokiniai lankysis inžinerinės pramonės ir verslo įmonėse, dalyvaus diskusijose su darbdaviais ir įmonių specialistais.

Į rudens semestro veiklą planuojama įtraukti iki 100 mokinių, sudarant 5 grupes. Užsiėmimai vyks vieną kartą per savaitę šeštadieniais arba po pamokų Panevėžio kolegijos laboratorijose ir specializuotose auditorijose.

Pavasario semestras bus skirtas 4-os gimnazijos (12) klasės mokiniams, ketinantiems rinktis inžinerines studijas. Jiems bus rengiami matematikos, informatikos ir fizikos žinių gilinimo kursai pagal specialiai sudarytas mokymo programas.

Žinių gilinimo kursai vyks šeštadieniais Kolegijoje, sudarant galimybes tą pačią dieną  mokytis vienos, dviejų arba visų trijų disciplinų (matematikos, informatikos, fizikos) tam pačiam mokiniui. Pasirinkusiems vieną discipliną bus galimybė mokytis darbo dienomis (pagal pageidavimus, susidarius mokinių grupei). Numatomas besimokančiųjų skaičius – iki 100 mokinių, sudarant 5 grupes. Mokinių skaičius vienoje grupėje – 20 žmonių. Baigę pavasario semestro programą ir sėkmingai išlaikę žinių patikrinimo egzaminą/testą mokiniai gaus MIFA baigimo pažymėjimus. Jiems bus pridedamas papildomas konkursinis balas stojant per LAMA BPO į Panevėžio kolegiją studijuoti savo lėšomis.

R. Dambrauskas.

Kiekvieno semestro pabaigoje bus renkami geriausi MIFA absolventai ir apdovanojami Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmais įsteigtais prizais bei atminimo dovanomis. Mokiniams užsiėmimai bus nemokami.

Registracijos formą ir daugiau informacijos apie MIFA galima rasti Panevėžio kolegijos interneto svetainėje adresu www.panko.lt.


2 komentarai

Inžinierius 2020-02-27 14:54 at 14:54

Kokia apgailėtina mistifikacija. Skaitykite tarp eilučių: žemiausią reitingą Lietuvoje turinti Panevėžio kolegija ruošiasi prisivilioti daugiau lengvatikių pirmakursių. Šioje “akademijoje”, be abejo, dirbs PK matematikos ir fizikos profesoriai. Kurių nė vieno nėra.

Atsakyti
Mama 2020-04-08 21:25 at 21:25

Labai gera idėja, nereikia mokėti pinigų korepetitoriams. Sveikinimai už iniciatyvas.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos ir Armėnijos pirmosios ponios aptarė švietimą ir inovacijas

confident-noyce

Švietimo ministrė ragina ukrainiečių vaikus registruotis naujiems mokslo metams

confident-noyce

R. Karbauskis: valdžiai nesilaikant susitarimo dėl švietimo, nėra prasmės pasirašyti kitų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau