Panevėžyje paminėta istorinė data

Panevėžyje paminėta istorinė data

JP / Tomo STASEVIČIAUS nuotr.

Gegužės 20 d. Panevėžyje vyko Bolševikų išvarymo iš Panevėžio krašto istorinės dienos minėjimas.

Šiais metais Bolševikų išvarymo iš Panevėžio krašto istorinės dienos minėjimas sutapo su Lietuvos partizanų pagerbimo, kariumenės ir visuomenės vienybės diena.

Panevėžio Nepriklausomybės aikštėje vykusiame minėjime dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas Gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžio miesto savivaldybės atstovai, Lietuvos kariuomenė, Tremtinių ir politinių kalinių choras likimai, Panevėžio kraštotyros muziejus, Panevėžio krašto skautai, miestiečiai.

BIC

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos štabo viršininkas Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius Vytautas Balsys. Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas  pristatė įvykius, kurie vyko Panevėžyje 1919 m. gegužės mėnesį.

Minėjimo metu padėtos gėlės savanorių kapuose, prie pastato, kur 1919 m. buvo įsikūręs Panevėžio srities apsaugos viršininko Jono Variakojo štabas bei prie Jono Variakojo paminklo. Renginio metu grojo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.