21 C
Panevėžys
Pirmadienis, 3 rugpjūčio, 2020

Panevėžyje nuteistas dėl meilės be atsako vaikystės draugą nužudęs biržietis

Ž. Skavaronskas.

Panevėžio apygardos teisme pirmadienio popietę išnagrinėta kraupios žmogžudystės byla. Ši 2018-ųjų pabaigoje Biržuose nutikusi neįprasta bei itin tragiškai pasibaigusi meilės istorija sukrėtė visą Lietuvą. Teisiamųjų suole 23-ejų biržietis Žydrūnas Skavaronskas atsidūrė todėl, kad praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje parke šaltakraujiškai nudūrė savo vaikystės draugą.

18-metis Salvijus žmogžudystės auka tapo dėl itin netikėtos priežasties. Jaunuolis nesutiko palikti merginos ir atsakyti į 23-jų biržiečio jausmus. Kruviną planą 23-jų Ž. Skavaronskas įvykdė parke, pasikvietęs Salvijų „pasikalbėti“.

Pokalbis baigėsi peilio dūriais. Ekspertai suskaičiavo, kad aukai durta mažiausiai 13 kartų. Nuo patirtų sužalojimų 18-metis mirė vietoje.

Dėl nužudymo teisiamas biržietis šį pirmadienį nepanoro atvykti į teismą išklausyti jam skelbiamo nuosprendžio. Kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras prašė žudiką nuteisti 13 metų.

Nužudyto jaunuolio tėvai taip pat prašė priteisti po 50 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Nuspręsta, kad už šį nusikaltimą Ž. Skaravonskas nuo visuomenės bus atskirtas 9 metams. Aukos tėvams jis įpareigotas atlyginti po 30 tūkst. eurų neturtinę žalą bei laidojimo ir advokato išlaidas. Už šį nusikaltimą Ž. Skaravonskas galėjo būti įkalintas nuo 7 iki 15 metų, tad paskirta bausmė yra mažesnė nei grėsusios bausmės vidurkis.

Nors žudiko advokatas bandė įtikinti, kad nusikaltimą Ž. Skaravonskas įvykdė susijaudinęs, bet tokie teiginiai teisme buvo atmesti. Nustatyta, kad nusikaltimas buvo planuojamas ir galiausia įvykdytas. Maža to, Ž. Skaravonskas apsimetė, kad nieko nežino apie nusikaltimą ir kitą dieną su aukos draugais kartu aplankė jo tėvus.

Nustatyta, kad jis bandė slėpti nusikaltimo pėdsakus – nužudymo įrankiu tapusį peilį ir drabužius įmetė į upę. Taip pat pasielgė ir su aukos telefonu.

Bandė pateisinti

Naujienų portalas tv3.lt šių metų balandį jau rašė apie Panevėžio apygardos teisme narpliojamą neįprastą vyro meilės dramą, kuri pasibaigė šaltakraujišku vaikystės draugo nužudymu.

„Nežinau, ar meilės drama buvo, bet požymių dėl kažkokių jausmų būta. O asmuo kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl nužudymo. Motyvas vienas iš tų, kad žuvusysis jį išdavė“, – tuomet sakė prokuroras Arvydas Gramba.

Tiesa, Ž. Skaravonsko advokatas sunkiu nusikaltimu kaltinamą biržietį mėgino pateisinti: „Jie buvo draugai, jis prisipažįsta, gailisi, tai va tiek jums galiu pasakyti. Pasielgė taip, jį, matyt, įžeidė ir taip gavosi.“

Savo ruožtu 18-mečio sūnaus netekę tėvai iki šiol nesupranta, kodėl viename kieme užaugęs ir niekada dėl savo elgesio neišskirtas geriausias sūnaus draugas pakėlė peilį.

„Sūnus su panelėm draugavo, bendravo, o jie buvo draugai nuo vaikystės. Ir kaip byloje teko tokį sakinį perskaityti, mano sūnus buvo vienintelis, kuris iš jo nesityčiojo“, – sakė aukos mama Laima Aukštikalnienė.

Apie jo jausmus nežinojo

Sūnų teisme apraudanti mama pasakojo, kad apie Žydrūno jausmus jos sūnui nieko neįtarė ir nenujautė. Tik likus savaitei iki tragedijos iš sūnaus draugės sužinojo, kad kaimynas nuo vaikystės yra įsimylėjęs jos sūnų ir dar apie tai jam prisipažino. Mat nepatiko, kad šis draugauja su mergina.

„Aš nemanau, kad buvo spontaniškai viskas padaryta. Buvo iš anksto suplanuota, yra ir byloje tokie duomenys. Mes iš Salvijaus (nužudytojo aukos – aut. past.) mergaitės, likus savaitei iki tragedijos, sužinojome, kad jis (Ž. Skaravonskas – aut. past.) yra įsimylėjęs, kad jis spaudžia Salvijų, jog šis mestų merginą, kad būtų su juo. Kai Salvijus atsisakė, tada jis buvo netgi pasakęs taip, kad man per tave dabar yra taip blogai, aš nužudysiu tave ir pats nusižudysiu“, – teisme žurnalistams yra sakiusi L. Aukštikalnienė.

Aptiko atsitiktinė praeivė

Subadytą jaunuolio kūną ankstų rytą Biržuose esančiame parke aptiko į darbą ėjusi praeivė. Tąsyk maždaug po pusdienį trukusių intensyvių paieškų kriminalistai išsiaiškino, kad bičiulis 18-tą gimtadienį atšventusį draugą į parką iš namų išsiviliojo dar prieš vidurnaktį. O kitą rytą lankė nužudytojo tėvus, draugus ir kaip niekur dėjosi nieko nežinantis.

„Sukrėtė, nes mes dar pas jį (Žydrūną – aut. past.) buvome tą rytą. Visi. Normaliai (elgėsi – aut. past.), jis buvo išgėręs jau butelį „Granto“, nes mėtėsi ant stalo stiklinė“, – sakė aukos draugas Lukas.

„Iš pradžių vakare mes buvome susitikę, jis užsiminė, kad gali pažinoti žmogų, kuriam kai kas nutiks. Bet aš ryte pamačiau feisbuke straipsnį apie rastą žuvusiojo kūną, kai su juo susitikau, paklausiau, ar ne jo darbas. Jo atsakymas buvo, o jei ir mano, kas tada. Taip pokalbis ir baigėsi“, – sakė įtariamojo draugas Algirdas.

„Yra byloje jų susirašinėjimai paskutiniai. Iškvietė pasikalbėti. Sūnus dar iš karto nesutiko, sako, jau vėlu, aš pavargęs, bet jis neatstojo, atseit reikia vistiek pasikalbėti ir išsivadino. Daug žinučių, kur „atvaryk, atvaryk“. Ir jis išėjo“, – priminė nužudytojo motina.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teismas toliau nagrinės šnipinėjimu kaltinamo A. Paleckio bylą

confident-noyce

Kretingos rajone rastas vyro kūnas su sumušimais, sulaikytas įtariamasis nužudymu

confident-noyce

Kelių šimtų eurų reikalavusiai „Registrų centro“ darbuotojai skirta lygtinė arešto bausmė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau