Panevėžyje – netradicinė paskaita studentams iš Turkijos

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) „Erasmus+“ programos studentai, vadovaujami profesorės Astos Valackienės lankėsi Panevėžio „Citadelė“ banke. Socialinių tyrimų paskaitą „Socialinių tyrimų metodai“ dėstytoja organizavo kartu su fakulteto socialiniais partneriais „Citadelė“ banku.

Studentai gavo individualias užduotis: aptarti banko valdymo situaciją, atlikti struktūrizuotą interviu su banko ir skyrių vadovais, organizuoti panelinę ekspres apklausą su darbuotojais.

Studentai iš Turkijos sužinojo, kaip šiose situacijose analizuojami ekonominių tyrimų rezultatai, kokius patys inicijuoja tyrimus, kaip įtraukia studentus bei kokios profesinės praktikos organizuojamos.

Erasmus studentė Büşra Türkmen pasakojo, kad šis apsilankymas jiems buvo labai svarbus, ypač tiems, kurie ateityje planuoja dirbti banke.

„Su banko „Citadelė“ vadovu kalbėjomės apie banką ir jo sėkmę. Manau, kad šis bankas yra labai svarbus Lietuvai. Jei kitais metais jame atliksiu praktiką, tai bus labai gera patirtis, kurią galėsiu įrašyti ir į savo gyvenimo aprašymą. Banko vadovas Deividas Norkūnas pasidalino savo patirtimi apie „Erasmus+“ studijas Turkijoje“, – kalbėjo studentė. Büşra neslėpė jog norėtų kitais metais vėl studijuoti Lietuvoje pagal „Erasmus+“ mainų programą.

Apibendrinamajai tyrimo aptarimo diskusijai buvo pakviestas banko vadovas, buvęs KTU
PTVF studentas Deividas Norkūnas ir kiti darbuotojai. Jie pasidalino mintimis apie Universiteto alumnų įtraukimą į KTU veiklą Panevėžyje. Diskusiją moderavo fakulteto antro kurso vadybos magistrantas Evaldas Mingaila. Jis, atlikęs praktiką banke, „Citadelė“ sėkmingai darbuojasi ir dabar.

Studentas Kağanas Çebi pasakojo, jog paskaita turėjo labai didelės praktinės naudos.

„Daug kalbėjome apie tyrimo metodus, lietuvių ir turkų kultūrą bei darbą. Aptarėme bankų struktūrą Lietuvoje ir kaip jie dirba. Kalbėjomės kaip draugai, mėgavomės lietuvišku pyragu „šakočiu“ ir labai skania lietuviška arbata“, – pasakojo studentas.

Studentė Şevval Şentürk teigia labai apsidžiaugusi, kai išgirdo apie būsimą paskaitą, ypač įdomu buvo sužinoti, kaip dirba Lietuvos bankai, o intrigavo tai, kad aplankytojo banko direktorius yra pats buvęs mainų studentas.

„Žmonės, dirbantys šiame banke, yra baigę studijas KTU PTVF, tad man buvo gera matyti, kad dėstytojai ir studijas jau baigę studentai vis dar bendrauja ir padeda vieni kitiems, bei studentams įgyti naujų įgūdžių“, – įspūdžiais dalijosi Şevval.

Visi „Erasmus+“ mainų programos studentai be galo dėkingi profesorei Astai Valackienei už suteiktą galimybę susipažinti su „Citadelė“ banko vadovu ir banko veikla.

„Manau, kad mums tikrai pasisekė, nes turime gerą dėstytoją, profesorę Astą Valackienę, kuri suorganizavo šią išvyką“, – teigė Büşra Türkmen. Studentai teigė, jog tikrai nepamirš gerosios patirties ir visų dėstytojų, kurie jiems padeda Lietuvoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Paskaitos kontaktiniu būdu šiais mokslo metais greičiausiai nevyks

confident-noyce

Lietuvos karinė žvalgyba ir KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

confident-noyce

Vasario 16-oji – ne tik valstybės, bet ir nacionalinio aukštojo mokslo gimimo diena

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau