Panevėžyje – nemokama kino peržiūra ir diskusija apie labiausiai paplitusį žmogaus teisių...

Panevėžyje – nemokama kino peržiūra ir diskusija apie labiausiai paplitusį žmogaus teisių pažeidimą Lietuvoje

JP / DELFI, Lauros VANSEVIČIENĖS nuotr.

Lapkričio 29 d., trečiadienį, kino centre „Garsas“ vyks nemokama filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra. Po filmo žiūrovai kviečiami neišsiskirstyti ir likti diskusijoje apie dažniausiai Lietuvoje pasitaikantį žmogaus teisių pažeidimą – smurtą šeimoje. Panevėžys tapo vienu iš penkių Lietuvos miestų, kurį aplankys renginių ciklas „Telkiamės prieš smurtą“. 

Statistikos departamento duomenys rodo, kad Lietuvoje kas trečia moteris yra patyrusi fizinį arba seksualinį smurtą. Tokius epideminius smurto skaičius patvirtina ir policija – praėjusiais metais policija sulaukė 66 tūkst. skambučių arba 180 iškvietimų kiekvieną dieną dėl smurto artimoje aplinkoje.

„Matome, kad tema labai skaudi. Nuo smurto šeimoje kenčia ne tik moterys ar vyrai, bet ir tai vaikai, kurie kenčia įtaką ne tik tada, kai smurtas nukreiptas tiesiogiai į juos, bet ir kai tiesiog tampa jo stebėtojais. Negalime tik vesti liūdną statistiką. Diskusijoje kalbės Panevėžyje dirbantys specialistai, kurie geriausiai gali pasakyti, kur Panevėžyje kreiptis patiriant smurtą, ir kokios pagalbos galima tikėtis“, – sako diskusijoje dalyvausianti Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

BIC

Renginys prasidės filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra, kuris pasakoja penkių moterų iš penkių valstybių istorijas. Nors visos šalys yra skirtingos, tačiau smurtas šeimoje aptinkamas visur. Jis nepaiso nei odos spalvos, nei religijos, nei kultūros ar socialinės padėties.

Penkios moterys išdrįsta pasakyti jam „ne“ ir padedamos artimųjų, valdžios institucijų arba pačios vienos nutraukia jas luošinusius santykius. Filmas suteikia viltį, kad net ir labai sunkioje situacijoje galima rasti išeitį.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Po filmo vyksiančioje diskusijoje „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas Panevėžyje?“ dalyvaus smurto srityje dirbantys Panevėžio specialistai – policininkai, savivaldybės darbuotojai, nevyriausybininkai, papasakosiantys apie savo darbo kasdienybę ir bei svarstysiantys, kaip padėti žmonėms efektyviau. Įėjimas – laisvas.

Renginių ciklą organizuoja Lietuvos žmogaus teisių centras ir žmogaus teisių portalas manoteises.lt, renginių partneriai – Lygių galimybių plėtros centras, Švedijos institutas, Europos Komisija.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.