Panevėžyje naujienų pažėrė Idėjų savaitgalis

Panevėžyje naujienų pažėrė Idėjų savaitgalis

JP / Organizatorių nuotr.

Panevėžio mokslo ir technologijų parke (MTP) įvyko kasmetis išradėjų renginys – Idėjų savaitgalis. Projektą remia Panevėžio miesto savivaldybė.

Renginys sulaukė daugiau nei 60 dalyvių, įgyvendinta net 10 idėjų. Šiemetis Idėjų savaitgalis išsiskyrė keliomis naujovėmis – išankstinis dalyvių susitikimas leido sukonkretinti idėjas ir numatyti iškilsiančias problemas, pačiame renginyje pristatomą edukacinį robotą Fable išbandyti ir programuoti galėjo kiekvienas dalyvis, prie technologinių idėjų prisidėjo meno atstovai, vyko daug dėmesio sulaukusios Arduino mikrovaldiklių programavimo dirbtuvės.

BIC

Prie didelio stalo susėdę beveik 20 dalyvių išmoko mikrovaldiklių programavimo pagrindus, o vėliau juos bandė pritaikyti kurdami išmaniąją pašto dėžutę.

Rezultatai:

1. „Inovatyvus menas“. 6 menininkų komanda per 32 valandas nutapė 5 paveikslus. Vienas buvo skirtas visiems dalyviams, kurie galėjo ateiti ir padaryti kelis potėpius drobėje.

2. „Vaikiškas 3D spausdintuvas“. Naudodamas turimą 3D spausdintuvą idėjos autorius gamino dalis mažajam. Projekto užbaigti nespėta, tačiau didžioji dalis darbų atlikta.

3. „Užrakinimo sistema“. Pagamintos spynos ir sukurta programa, kuri leis stebėti konferencijų salėmis besinaudojančių asmenų čia praleistą laiką. Sistemos paskirtis – palengvinti administracinį darbą.

4. „Išmanioji pašto dėžutė“. Ją sukūrė mikrovaldiklių dirbtuvių dalyviai. Pagamintos 2 išmaniosios pašto dėžutės. Viena apie gautą korespondenciją informuoja telefonu, kita – elektroniniu paštu.

5. „Inovatyvus menininkas“. Gamintas robotukas, kuris gali piešti ant balto popieriaus lapo. Demonstracija pavyko, tačiau laukia tobulinimo darbai.

6. „Išmanusis tualeto dangtis“. KTU Technologijų mokymo centro (TMC) jaunuoliai kūrė dangtį, kuris pats atsidaro, užsidaro ir automatiškai nuleidžia vandenį.

7. „Fejerverkų paleidimo sistema“. KTU TMC auklėtiniai sukūrė sistemą, kuri leidžia naudojant telefoną skirtingu laiko intervalu paleisti kiekvieną fejerverką.

8. „Universalios staklės“. Tai vienintelis projektas, daromas jau ne pirmą Idėjų savaitgalį. Šįkart konstruktoriui pavyko staklėms pridėti medienos frezavimo funkciją. Buvo pagaminta medinė dėžutė. Autorius patenkintas rezultatu ir ketina stakles tobulinti toliau.

9. „Arduino telefonas“. Vaikinai iš Ukmergės konstravo naują telefoną panaudodami Arduino mikrovaldiklį. 3D spausdintuvo pagalba pagamino korpusą, viską suprogramavo. Telefonu buvo galima skambinti ir rašyti SMS žinutes.

10. „Crazy Cartˮ – KTU transporto inžinerijos studentai siekė sukurti elektrinį kartingą. Deja, šįsyk nepavyko.

„Džiaugiamės, kad kasmet į renginį atvyksta vis daugiau dalyvių iš kitų miestų. Jie įsitraukia į kūrybinį procesą, idėjos tobulėja ir tampa vis labiau pritaikomos. Vis stiprėja ir bendruomeniškumo jausmas“, – sako MTP direktorius Dovydas Karosas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.