Panevėžyje Mokslo ir žinių dieną moksleiviai sutiko blaiviai

Panevėžyje Mokslo ir žinių dieną moksleiviai sutiko blaiviai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Remiantis Alkoholio kontrolės įstatymu, Lietuvoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama kiekvienų metų rugsėjo 1 dieną, išskyrus viešojo maitinimo įmones.

2019 metų rugsėjo 1-ąją jau 13 kartą buvo draudžiama įsigyti alkoholio „išsinešimui“. Tokį sprendimą Seimas priėmė dar 2006-ųjų rudenį. Motyvas – per Mokslo ir žinių dieną nepilnamečiai prisigeria, todėl reikia riboti svaigalų prieinamumą.

Pernai rugsėjo 1-oji sutapo su šeštadieniu, todėl Mokslo ir žinių diena buvo švenčiama rugsėjo 3-iąją. Šiemet situacija panaši, mat rugsėjo 1-oji sutaps su sekmadieniu, o šventė perkeliama į rugsėjo 2-ąją.

BIC

Tačiau Seimas 2006-aisiais apie tokius sutapimus nepagalvojo ir uždraudė alkoholį būtent rugsėjo 1-ąją, nepaisant to, ar ji – savaitgalį, ar ne.

A. Skorupskas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad per rugsėjo 1 ir 2 dienas į Panevėžio ligoninę nebuvo atvežtas nė vienas neblaivus nepilnametis.

„Ankstesniais metais į ligoninę būdavo pristatomi po 1 arba 2 nepilnamečius, kuriuos tekdavo gelbėti – blaivinti. Šiais metais ligoninės medikams neteko blaivinti nepilnamečių. Galima daryti išvadas, kad jie per Mokslo ir žinių dienos šventę nebegeria arba išmoko gerti“, – juokavo A. Skorupskas.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis aiškino, kad išskirtinių atvejų – išgėrusių paauglių – rugsėjo 1 ir 2 dienomis nebuvo.

„Kažkokių išskirtinių atvejų – labai prisigėrusių nepilnamečių – neužfiksavome. Ir 2018 metais negalėčiau išskirti ir sakyti, kad Mokslo ir žinių dienos šventę moksleiviai sutiko neblaivūs. Šiaip pasitaiko policijos pareigūnams perspėti šiek tiek išgėrusius nepilnamečius. Beje, nepilnamečiai išgėrinėja ne tik per rugsėjo 1-ąją, jie tai daro ir kitomis dienomis“, – sakė T. Martinaitis.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.