Panevėžyje – magiška Muziejų naktis

Panevėžyje – magiška Muziejų naktis

JP / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Šeštadienį Lietuvos miestuose vakare ir naktį aplankyti ekspozicijas kvietė Muziejų naktis.

Nuo 2005-ųjų organizuojama Muziejų naktimi siekiama gyventojus su muziejais supažindinti vakare ir naktį – tokiu metu, kai paprastai eksponatai ilsisi tamsoje.

BIC

Šeštadienį Panevėžio kraštotyros muziejus atvėrė duris lankytojams ir kvietė visus naktinėtojus, išsiilgusius nuotykių ir pramogų. Šiemet Kraštotyros muziejui ši šventė ypatinga, kadangi įstaiga renovuojama, o eksponatai keliauja į saugyklas. Todėl ištuštėjusias ekspozicijų sales užpildė įvairios pramogos, paskaitos, koncertai.

Lankytojai galėjo pasisemti žinių ir įdomios patirties liaudies medicinos ir magijos tyrinėtojos Ritos Balkutės, žolininkės Jadvygos Balvočiūtės, astrologo Naglio Šulijos paskaitose. Žaidimų kambaryje panevėžiečius kvietė žaisti šachmatais, domino, dėlioti 100-mečio kubus ir naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis pažinti gamtą.

Būrimo salone buvo galima išsiburti ateitį, veiks kino teatras „Iliuzija“, ekskursijoje „Nepriklausomybės ženklai Panevėžyje“ lankytojai ieškojo nepriklausomybės pėdsakų kartu su muziejaus direktoriumi Arūnu Astramsku. Maži ir dideli galėjo apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse ir pasigaminti amuletą.

Taip pat panevėžiečiai noriai dalyvavo jau penktus metus vyksiančiose orientavimosi varžybose „Muziejaus lobiai“. Jos suvienijo Kraštotyros muziejų, jo filialus ir Muziejų nakties draugus – G. Petkevičaitės-Bitės biblioteką ir Dailės galeriją, kurios jau antrus metus prisidėjo prie Muziejų nakties programos.

Kaip ir kasmet apdovanoti „Metų muziejininkas“, „Muziejaus lankytojas“, „Muziejaus bičiulis“, „Muziejaus mecenatas“, „Metų mokykla“ ir „Metų darželis“.

Magišką Muziejų naktį vainikavo neprilygstamu rankų miklumu ir charizma garsėjantis iliuzijų meistras Rokas Bernatonis. Iliuzionistas, Lietuvoje ir pasaulyje išgarsėjęs net dviem kortų mėtymo Gineso rekordais, nustebino ne vieną žiūrovą. Muzikos mylėtojus magiškais garsais užbūrė akustinis Martyno Kavaliausko – dainininko, šokėjo, įvairių projektų nugalėtojo – koncertas.

Muziejų naktis Panevėžyje

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.