7.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Panevėžyje ketinama iškeldinti metalinius garažus

Sovietmečio palikimo – metalinių garažų – Panevėžio mieste užtenka. Panevėžio miesto savivaldybės valdininkai žino tris metalinių garažų bendrijas. Tačiau jų yra pavienių, stovinčių daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose arba kitose erdvėse.

Metaliniai garažai stovi ant valstybinės žemės, o garažų savininkai moka žemės nuomos mokesčius.

Panevėžyje metalinių garažų epochai artinasi liūdna pabaiga. Jau pradėta kalbėti, kad metalinių dėžių masyvai bus iškeldinti, nors galutinis iškeldinimo laikas nėra nustatytas.

Nukeldinimas numatytas

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė naujienų portalui JP aiškino, kad planuojama atsisveikinti su metaliniais garažais.

„Tai yra numatyta bendruose planuose. Tose vietose, kuriose yra metaliniai garažai, bus suformuoti žemės sklypai ir gali būti, kad juose bus suformuotos ir infrastruktūros. Ateis tokia diena, kai metalinių garažų neliks. Kadangi tam palikimui nėra suformuoti žemės sklypai ir jie neturi nuosavybės – jie yra neįteisinti“, – sakė D. Gasiūnienė.

D. Gasiūnienė.

Operacija – skausminga

Pasak jos, metaliniai garažai – laikina statyba.

„Metalinių garažų panaikinimas būtų skausminga operacija, jeigu jie būtų nušluoti vienu mostu, o suformavus žemės sklypus, kurie būtų parduoti aukcione. Metalinių garažų savininkai – pagyvenę žmonės. Vieni juose laiko automobilius, kiti gal bulves, daržoves, treti vykdo kokią nors veiklą. Jau kalbama, kad būtina atsisveikinti su metaliniais garažai – jų era baigiasi. Manau, kad reikia kalbėti apie tai ir viešinti informaciją“, – teigė Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja ir pridūrė:

„Yra dar viena detalė. Kai kurie metaliniai garažai yra nebenaudojami. Todėl yra galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis ir nustačius bešeimininkį turtą, bei gavus finansavimą, jį utilizuoti.“

Moka mokesčius

Strateginio planavimo, investicijų ir biudžeto skyriaus vyriausioji žemės nuomos mokesčio administravimo specialistė Sigita Jakštienė naujienų portalui JP paaiškino, kad Panevėžyje yra 3 metalinių garažų bendrijos.

„Jie stovi ant valstybinės žemės ir moka privalomus žemės nuomos mokesčius, kaip ir savininkai, kurių statiniai stovi ant valstybinės žemės. Bendrijos gali pasinaudoti mokesčių lengvata, jei pristato reikiamus dokumentus. Beje, duomenis apie metalinius garažus administruoti pradėjome nuo 2003 metų. Mums duomenis apie tuos garažus perdavė tuometinė Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Tačiau apie jų nugriovimą ar panaikinimą kalbų negirdėjau. Tiesa, apie metalinių garažų nugriovimą kalbėti buvo pradėję patys bendrijų pirmininkai“, – sakė S. Jakštienė.

Nukelti padėtų teismas

Panevėžio miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Lauraitienė naujienų portalui JP sakė, kad metaliniais garažais rūpintis turi patys savininkai.

„Metaliniai garažai – sovietmečio palikimas ir tai mūsų istorija. Perbraižant žemės sklypų, teritorijų ribas, metaliniai garažai atsiranda svetimoje teritorijoje. Įpareigoti juos patraukti – sudėtinga. Juolab kad jie stovi toje teritorijoje seniai ir sovietinis reliktas kelia problemas. Tačiau kiekvienu klausimu, net ir dėl metalinių garažų, tenka spręsti individualiai“, – aiškino V. Lauraitienė, bet teigė, kad dar neteko pareikalauti iš metalinio garažo savininko, kad statinį perkeltų ar nukeltų:

„Nukelti metalinį garažą būtų sudėtinga. Reikia rasti savininkus, be to, manau, kad tai tektų daryti su teismo pagalba. Jie stovi seniai ir tektų įrodyti, kad jie trukdo, nors tie garažai – laikini statiniai.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau