28.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 23 birželio, 2021

Panevėžyje keičiasi lopšelių-darželių darbo vasaros laiku tvarka

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Panevėžio miesto  savivaldybė, atsižvelgdama  į epidemiologinę situaciją mieste ir siekdama užtikrinti paslaugų prieinamumą bei saugias jų teikimo sąlygas miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose vasarą, įveda naują ikimokyklinio ugdymo mokyklų darbo vasaros laiku tvarką.

„Šalyje vis dar galioja karantino režimas, tad priimdami šią naują tvarką atsižvelgėme į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo konkrečias karantino prevencijos priemones. Lopšeliai-darželiai įpareigoti savo veiklą vykdyti maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo. Vaikai turės galimybę lankyti naujai sukomplektuotas ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupes visą vasaros laikotarpį. Vasarą į lopšelius-darželius leisiantys vaikus tėvai turės pasirašyti naujas ugdymo sutartis dėl paslaugų teikimo. Be to, vasarą darželius galės lankyti tik tie vaikai, kurių tėveliai dėl svarių priežasčių negalės užtikrinti vaiko ugdymo ir priežiūros“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

Savivaldybė, siekdama užtikrinti saugų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų vykdymą nustatė, kad ugdymas vasaros laikotarpiu bus teikiamas atsižvelgiant ir į reikšmingus šiuos kriterijus:

  • abu tėvai, globėjai, įtėviai dirba ar dėl kitų svarių priežasčių negali užtikrinti vaiko ugdymo ir priežiūros vasaros laikotarpio;
  • teisėti atstovai neturi pakankamai finansinių galimybių arba socialinių įgūdžių ar motyvų sudaryti tinkamas ugdymo, priežiūros sąlygas vaikui arba augina specialiųjų poreikių turintį vaiką.

Pateikiant prašymą į ikimokyklinio ugdymo mokyklų naujas grupes ugdytis pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vasaros laikotarpiu, teisėti vaiko atstovai turės pateikti ugdymo paslaugų poreikį vasaros laikotarpiu pagrindžiančius dokumentus:

  1. Darbdavio (-ių) pažyma (-os), patvirtinti (-čios) atostogų trukmę vasaros laikotarpiu ar kiti dokumentai, pagrindžiantys darbo santykius nustatytu laikotarpiu, apibrėžiantys išimtinius atvejus (tėvų, globėjų, įtėvių liga, darbo paieškos ir kt.).
  2. Socialines pašalpas gaunančių šeimų pažyma (galiojanti vasaros laikotarpiu) pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą.
  3. Socialinių reikalų skyriaus dokumentas (galiojantis 6 mėnesius nuo išdavimo datos) apie šeimą, patiriančią socialinės rizikos veiksnius.
  4. Neįgaliojo pažymėjimas.

Vadovaujantis tėvų (globėjų) prašymais bus sudaromos naujos grupės ir pasirašomos naujos ugdymo sutartys. Pasirašius sutartis dėl ugdymo vasaros laikotarpiu, laikinai bus sustabdoma arba atskiru šalių susitarimu nutraukiama anksčiau pasirašyta ugdymo sutartis.


1 komentarai

Dd 2021-05-20 12:52 at 12:52

Informacija pašalpiniams nes normalūs vistiek negaus vasarai darželio

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasarą galės būti jungiamos vaikų darželių grupės

confident-noyce

Panevėžio darželiuose taikomas naujas COVID-19 tyrimo metodas: rado viruso pėdsakų

confident-noyce

Penktadalis naujų COVID-19 židinių – švietimo įstaigose, ieškoma, kaip juos valdyti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau