Panevėžyje sutikti iš operacijų Malyje ir Ukrainoje grįžę Lietuvos kariai

Panevėžyje sutikti iš operacijų Malyje ir Ukrainoje grįžę Lietuvos kariai

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Nepriklausomybės aikštėje vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, dalyvavusių Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje (MINUSMA) ir Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje, sutikimo ceremonija. Renginio metu kariams bus įteikti medaliai už dalyvavimą tarptautinėje misijoje.

„Man didelė garbė pasveikinti karius savanorius grįžusius iš tarptautinių operacijų. Jūs esate mūsų pasididžiavimas, užsitarnavęs pelnytą tiek Lietuvos, tiek tarptautinės bendruomenės pagarbą. Džiaugiuosi, kad visi grįžote sveiki ir tikiu, kad laikas praleistas misijoje taps vertinga patirtimi, o galimybė pritaikyti įgytas karybos žinias dar labiau sustiprins Jūsų motyvaciją ir ryžtą.  Dėkoju visiems kariams už atsakingą kasdienį darbą, dėl kurio kiekvienam esate drąsos, vienybės ir saugumo simbolis. Linkiu jums ir ateityje sėkmės, ištvermės ir sklandžios tarnybos“, – iškilmingoje ceremonijoje sakė mero pavaduotojas Aleksas Varna.

BIC

34 kariai – antroji Pajėgų apsaugos vieneto pamaina Malyje tarnybą sėkmingai vykdė 4 mėnesius. Būrys buvo sudarytas iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Kariai tarnavo Vokietijos parašiutininkų kuopos pagrindu sudarytoje Pajėgų apsaugos kuopoje, kur vykdė tarptautinių pajėgų apsaugos ir kitas karines funkcijas.

Šių metų birželio 27 dieną savo pareigas kariai perdavė trečiajam Pajėgų apsaugos vienetui, sudarytam ir iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių.

Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje (JMTG-U) tarnybą atlikusi KASP instruktorių grupė Yavoriv poligone, Tarptautiniame taikos ir saugumo centre (angl. International Peacekeeping and Security Center) drauge su JAV, Kanados, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės kariais tris mėnesius vykdė Ukrainos karių rengimą. Tai buvo trečioji į mokymo operaciją Ukrainoje siųsta iš KASP profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių suformuota instruktorių pamaina.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.