Panevėžyje įsibėgėjo stojimai į aukštąsias mokyklas: įvardijo populiariausias studijas

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, KTU

Iki rugpjūčio 18 d. vyksta pirmasis priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas (į bakalauro studijas). Antras etapas vyks rugpjūčio 24–26 d. COVID-19 plitimas pakoregavo daugelio veiklos sferų darbo ypatumus, ne išimtis ir aukštasis mokslas.

Stojimo sąlygos nebuvo lengvinamos

„Galime tik konstatuoti, kad KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studijų programų pasirenkamumas pagal pirmąjį prioritetą truputį išaugęs, bet dar sunku daryti išvadas, nes dokumentų pateikimo terminas dar nesibaigęs ir konkursas neįvykęs. Apart priėmimo terminų, kitoms priėmimo sąlygoms COVID-19 neturėjo įtakos ir sąlygos stojantiesiems nebuvo palengvintos: 2020 m. priėmimui į universitetines pirmosios pakopos studijas mažiausio stojamojo konkursinio balo kartelė – 5,4 balo“, – naujienų portalui JP sakė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė Daiva Žostautienė.

D. Žostautienė.

Dvi bakalauro programos

Šias metais KTU Panevėžio fakultetas siūlo dvi bakalauro studijų programas: vadybą ir programuojamos automatikos sistemas. Tiek socialinių mokslų, tiek technologinių mokslų programos yra naujos, akredituotos tik 2019 m. ir parengtos atsižvelgiant į naujausius reikalavimus ir tendencijas pasaulyje, įvertinant sparčią technologinę pažangą ir jos integravimą visose veiklos sferose.

„Šios mūsų pastangos buvo įvertintos: pernai vadybos programa sėkmingai startavo surinkdama pilną studentų grupę, o programuojamos automatikos sistemos programai suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas, parodantis, kad programa atitinka verslo lūkesčius ir yra didelės ruošiamų specialistų perspektyvos darbo rinkoje. O šis įvertinimas yra teikiamas tik ištyrus rinkos tendencijas ir verslo poreikius tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“, – sakė prof. dr. Daiva Žostautienė.

Skatinamosios stipendijos

Pasak fakulteto dekanės, užsienio investuotojų apklausos atspindi sparčiai tobulėjančių technologijų diegimo svarbą ir verslo atstovai aktyviai rengiasi pokyčiams, susijusiems su ateities tendencijomis, gamybos procesų automatizavimu. Vyriausybė atkreipė dėmesį į pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduriama siekiant suderinti specialistų pasiūlą ir paklausą, bei numatė 2020 m. į bakalauro studijų programas įstojusiems studentams tikslines skatinamąsias stipendijas. Stipendijas gaus tie studentai, kurie studijuos studijų programas, įtrauktas į Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu tvirtinamą studijų programų, susijusių su aukštos pridėtinės vertės sektoriais ir skirtų regionų investicinio patrauklumo didinimui, sąrašą.

„Mūsų fakulteto siūloma studijų programa programuojamos automatikos sistemos įtraukta į šį sąrašą ir tikimės, kad tikslinės 200 Eur/mėn. skatinamosios stipendijos bus viena iš paskatų pasirinkti studijuoti perspektyvias, regiono ir visos Lietuvos vystymuisi programas ir siekti užsitikrinti geras perspektyvas darbo rinkoje“, – tikisi fakulteto dekanė D. Žostautienė.

Trys programos į magistro studijas

Priėmimo į magistro studijas įvyko jau pirmas ir antras etapas, o nuo rugpjūčio 5 d. prasidėjo ir trečiasis, kuris tęsis iki 20 d. KTU PTVF priėmimą vykdė į tris programas: valdymo technologijas ir statybos valdymą ir vadybą.

„Į valstybės finansuojamas vietas magistrantūroje jau keletą metų turime konkursą ir tai mus labai džiugina, nes ateina studijuoti motyvuoti ir norintys tobulėti žmonės. Šiais metais vadyba ir vadybos valdymas yra populiariausios pagal pirmąjį pageidavimą KTU PTVF studijų programos. Galime tik pasidžiaugti, kad šiais metais užsibrėžti priėmimo į magistrantūrą tikslai pasiekti ir net viršyti. Po pirmų etapų jau turime pilnai visas sukomplektuotas grupes. Esame pasiruošę organizuoti studijas formuojant net ne vieną tos pačios studijų programos grupę, o maksimaliai orientuotis į studentų poreikius, juk dauguma jų dirbantys ir vieniems tinka intensyvus studijų procesas, o kiti pageidauja ilgesnio ir mažiau intensyvaus“, – sakė prof. dr. Daiva Žostautienė.

Pasak jos, šiais metais stojančiųjų geografija kaip niekada plati: nuo Panevėžio aukštąsias pabaigusiųjų iki VU, VGTU, KU ir kitose aukštosiose įgijusiųjų bakalauro diplomus.

342 paraiškos

Štai į Panevėžio kolegiją, LAMA duomenimis, iki šiol pateikti 342 prašymai. Pasak kolegijos marketingo projektų vadovės Rasos Karvelytės, populiariausios studijų programos yra ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, socialinis darbas, bendrosios praktikos slauga, statyba. Mažiausiai populiarios: informacijos sistemų kūrimas ir priežiūra bei inžinerinė vadyba.

Į Panevėžio kolegiją daugiausia stoja Panevėžio ir rajono gyventojai, tačiau R. Karvelytė, pripažįsta, kad nemažai stojančių ir iš kitų miestų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kviečia registruotis į nemokamus Matematikos, Informatikos ir Fizikos akademijos užsiėmimus

confident-noyce

Panevėžio kolegija pasitiko naujus mokslo metus

confident-noyce

Panevėžio kolegija kviečia tapti miesto gidais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau