Panevėžyje įsibėgėja savanoriška pagalba

Panevėžyje įsibėgėja savanoriška pagalba

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė kreipėsi į panevėžiečius dėl savanoriškos pagalbos karantino metu. Vienijantis prieš koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmes, savanoriauti panoro net 70 panevėžiečių.

Savanoriška pagalba jau pradėta teikti miesto senjorams. Kasdien sulaukiama apie 10 skambučių iš senjorų, kuriems reikalinga pagalba – aprūpinimas maisto produktais, receptiniais vaistais, prašoma išnešti šiukšles ir pan.

Įstaigos, organizacijos taip pat siūlo įvairią pagalbą ir paslaugas senjorams karantino metu:

BIC

• UAB „Gintarinė vaistinė“ priima senjorų ar savanorių receptinių vaistų ir kitų vaistinės prekių užsakymus telefonu 8 800 80006 (darbo laikas 9.00-17.00), teikia informaciją, konsultuoja.

• „Sidabrinė linija“ teikiama psichologinė pagalba senjorams nemokamu telefonu 8 800 80020.

• Bendruomeniniai šeimos namai teikia psichologo pagalbą telefonu 8 674 24210.

• Nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ padeda nupirkti maisto, medikamentų. Dėl šios pagalbos kreiptis nemokamu numeriu 1827, išsamiau www.stipruskartu.lt.

Sveikatos apsaugos ministerija teikia saugaus elgesio rekomendacijas savanoriams, kad tai nekeltų rizikos jų ir aplinkinių sveikatai.

Savanoriams rekomenduojama:

– kuo dažniau plauti rankas, laikytis rankų higienos – plauti jas 20–40 sekundžių su muilu ir vandeniu, vadovaujantis rankų plovimo rekomendacijomis. Neturint galimybės nusiplauti rankų, jas dezinfekuoti specialiais dezinfekuojančiais skysčiais – alkoholio turinčiomis priemonėmis (tirpalais, geliais, servetėlėmis ar kitomis priemonėmis). Rekomenduojama naudoti vienkartines ar buitines daugkartinio naudojimo pirštines;

– neliesti rankomis akių, burnos, nosies, veido;

– bendravimo su aptarnaujamais gyventojais metu naudoti individualias apsaugos priemones (medicinines kaukes, pirštines);

– stengtis laikytis saugaus kontakto (ne mažiau 2 metrų atstumu, ne ilgiau 15 minučių) su aptarnaujamais žmonėmis;

– vengti kontakto, su aptarnaujamais gyventojais, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (kosulys, dusulys ir t. t.);

– neiti į aptarnaujamų gyventojų patalpas. Maistą ar kitus gabenamus daiktus palikti jiems prie jų durų;

– nevalgyti bendravimo su aptarnaujamais gyventojais metu;

– vandenį gerti iš savo gertuvės ar buteliuko;

– įrangą ir kitus dažnai liečiamus paviršius darbo metu ir po darbo valyti su buitiniais valikliais, plovikliais ar dezinfekcijos priemonėmis.

Įstaigos, įmonės, įvairios organizacijos, kurios gali teikti neatlygintiną pagalbą Panevėžio miesto gyventojams karantino metu kviečiamos kreiptis į Savivaldybės administracijos vyr. specialistę (jaunimo reikalų koordinatorę) Aušrą Burbienę, tel. (8 45) 504 484, el. p. ausra.burbiene@panevezys.lt.

Panevėžio miesto savivaldybė dėkoja UAB „Ecoservice projektai“, „Sidabrinė linija“, UAB „Gintarinė vaistinė“, Šaulių sąjunga, „Gynybos paramos fondas“, LPF „Maisto bankas“, AB „Lietuvos paštas“, UAB „Reklamos galimybių centras“ kt., kurie siūlosi bendradarbiauti ir savanoriškai prisideda prie bendro tikslo siekimo – padėti vieni kitiems šiuo karantino laikotarpiu.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.