16.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 12 birželio, 2021

Panevėžyje – iš pelenų kylanti jaunimo organizacijų sąjunga

Jaunimo reikalų taryba.

Panevėžio miesto Jaunimo reikalų taryba tarp aktualijų iškėlė pamirštą, bet ypatingai miesto jaunimui aktualų klausimą – jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ tolimesnį likimą. Jau šį ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje miesto jaunimo atstovai rinks naujosios sudėties „Apskritojo stalo“ valdybą bei organizacijos vadovą.

Kvietė į diskusiją

Dar praėjusią savaitę Panevėžio atvirame jaunimo centre vykusioje diskusijoje „Ar reikia Panevėžio jaunimui skėčio?“, kurią organizavo savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, buvo keltas opiausias klausimas – organizacijos „Apskritasis stalas“ likimas.

Į renginį susirinkę aktyviausi miesto organizacijų bei neformalių grupių atstovai aiškiai pasakė, kad atskiras jaunimo interesų grupes vienijančios organizacijos Panevėžyje reikia.

Taip pat diskusijoje dalyvavusieji domėjosi jaunimo organizacijų tarybos koncepcija, veiklos gairėmis, artėjančia neeiline asamblėja.

Rinksis į neeilinę asamblėją

Jau rytoj jaunimo organizacijų sąjungos nariai rinksis į neeilinę asamblėją. Renginio darbotvarkėje ne tik ypatingai svarbūs organizacijos pirmininko bei valdybos rinkimai, bet ir esminius pokyčius žadanti nauja pradžia – „Apskritojo stalo“ naujos redakcijos įstatų projektas.

Naujuoju organizacijos įstatų projektu žadama organizaciją padaryti dar atviresnę ir taip skatinti jaunimą burtis į neformaliąsias grupes, kurios, pagal naująją įstatų redakciją, taip pat taptų organizacijos dalimi. Dabartinėje įstatų redakcijoje neformalių grupių dalyvavimo „Apskritojo stalo“ veikloje numatyta nėra.

Tiesa, susirinkusieji jaunimo organizacijų sąjungos nariai imtis svarstyti ir nagrinėti naująją organizacijos įstatų redakcija galės susirinkus tik dviem trečdaliams „Apskritojo stalo“ narių.

Organizacijų atstovai be pirmininko bei valdybos narių rinkimų taip pat spręs, kas ateinančius metus revizuos ir stebės organizacijos veiklą.

Feniksas, kylantis iš pelenų

Dar prieš penkmetį, matyt, veikęs kaip vienas iš stipriausių Lietuvoje „Apskritųjų stalų“, šiandien Panevėžio organizacija išgyvena sunkmetį.  Iniciatyvūs panevėžiečiai turi tikrą herojiško užsidegimo pilną norą – iš naujo sukurti jaunimui, jaunimo organizacijoms bei neformalioms grupėms artimą bei patrauklią „Apskritojo stalo“ sąjungą.

Nusprendę, kad jaunimui reikalinga jaunimo organizacijų taryba, rengiamasi ne tik grąžinti jai jaunimą dominančias veiklas bei skatinti jaunimo politikos formavimą savivaldybėje, bet ir susigrąžinti stabilų organizacijos finansavimą.

Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų taryba jau šį ketvirtadienį, 17.30 val. visus jaunus ir aktyvius kviečia dalyvauti Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ neeilinėje asamblėjoje. Renginys vyks Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio savivaldybė skatins darbdavius į darbą priimti nepilnamečius

confident-noyce

Kviečia Panevėžio miesto jaunimą vasaros atostogas praleisti turiningai bei naudingai

confident-noyce

Panevėžyje paskirstytos lėšos vaikų ir jaunimo meno projektams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau