7.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 birželio, 2023

Iš darbo atleistas direktorius jaučiasi tapęs politikų sąmokslo auka

S. Zaura nemano, jog nepateisino dalininkų lūkesčių, ar kad prastai dirbo ir teigia, kad naujasis įstaigos direktorius neturėtų jaustis laisvai, nes, pasikeitus politinėms jėgoms, gali būti lygiai taip pat – greitai ir tyliai pašalintas.

Nuo 2008 metų Panevėžio mokslo ir technologijų parko direktoriumi dirbęs Saulius Zaura nepatenkino įstaigos dalininkų noro parką paversti miesto mokslo lopšiu. Įstaigos dalininkai – Kauno technologijų universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas bei Panevėžio savivaldybė – nusprendė, kad S. Zaura Mokslo ir technologijų parką pavertė eiliniu nekilnojamojo turto nuomos punktu.

Tiesa, įrengiant PMTP užmojai buvo tikrai dideli. Šios įstaigos tikslas buvo sukurti į pramonę orientuoto mokslo ir technologijų infrastruktūrą ir paskatinti aukštųjų technologijų verslo vystymąsi Panevėžio mieste ir regione. Tačiau, bėgant metams, šis parkas supanašėjo su verslo centru, kuriame patalpas nuomojasi įvairios įmonės ir įstaigos.

Visiškai netikėtai bedarbiu tapęs S. Zaura naujienų portalui JP prasitarė neketinąs plėšytis dėl prarastos direktoriaus pozicijos.

Nėra pozicija, dėl kurios verta kovoti ir plėšytis

„Kas tuo bus pasiekta? Niekas. Tai nėra pozicija, dėl kurios verta kovoti ir plėšytis. Aišku, apmaudu dėl tokio paslapčia priimto sprendimo. Jeigu dalininkai turėjo pastabų, galėjo jas tiesiog išsakyti ir būčiau daręs išvadas“, – samprotavo atleistas direktorius.

S. Zaura nemano, jog nepateisino dalininkų lūkesčių, ar, kad prastai dirbo ir teigia, kad naujasis įstaigos direktorius neturėtų jaustis laisvai, nes, pasikeitus politinėms jėgoms, gali būti lygiai taip pat – greitai ir tyliai pašalintas.

Neturėjo veiksmų plano

Tuo tarpu Panevėžio mero pavaduotojas Aleksas Varna teigė, kad S. Zaura yra gavęs ir ne vieną pastabą, tačiau į tai nekreipė dėmesio.

„Buvęs direktorius neturėjo jokio ateities veiksmų plano. Plano ateičiai nėra, auditas neigiamas. Parkas, turėjęs būti lyg tarpininkas tarp mokslo ir verslo, virto nuomos agentūra“, – apie situaciją kalbėjo A. Varna.

Panevėžio mero pavaduotojas Aleksas Varna teigė, kad S. Zaura yra gavęs ir ne vieną pastabą, tačiau į tai nekreipė dėmesio.

Mero pavaduotojo įsitikinimu, toks parkas Panevėžyje privalo egzistuoti.

Ketiname visiškai pakeisti šio parko formatą. Čia atsikels Verslo konsultacijų centras. Atėjęs verslininkas, galės gauti patarimus apie informatyvius sprendimus versle, galbūt atlikti tam tikrus tyrimus“, – pasakojo vicemeras.

Atliktas auditas parodė tiesą

Šiais metais Savivaldybės kontrolieriai atliko Mokslo ir technologijų parko auditą. Iš ataskaitos matyti, kad pagrindinis parko pragyvenimo šaltinis ne mokslas ir visai ne technologijos, o – nuoma. Iš visų pernai įmonės gautų pajamų, daugiau nei 83 proc. sudarė būtent iš ilgalaikės nuomos.

Tiesa, Mokslo ir technologijų parkas ne tik užsiimė ne jam skirta veikla, bet ir ją vykdė nuostolingai. 2013-ieji buvo paskutiniai įstaigai pelningi metai. Pernai nuostolis siekė apie 6 000 eurų.

Tiesa, paties buvusio direktoriaus S. Zauros atlyginimas siekė 1 152 eurus.

Atvirtas pasiūlymams

Kaip teigė buvęs PMTP direktorius S. Zaura, jis buvo atleistas staigiai ir neįspėjus, tad nespėjo net apmąstyti ateities planų.

„Paskutiniu metu PMTP vyko daug renginių, tad gyvenau jais. Nespėjau nieko pagalvoti apie naujo darbo paieškas ar net apie atleidimą. Tad, šiuo metu esu atviras pasiūlymams“, – juokavo buvęs direktorius.

Kaip teigė KTU PTVF dekanė Daiva Žostautienė, universitetas, kaip dalininkas, nuo sprendimo atleisti S. Zaurą susilaikė, tačiau 2016 m. veiklos ataskaitai nepritarė.

Dalininkai nepatvirtino veiklos ataskaitos

Vienas iš PMTP dalininkų – Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas. Kaip JP teigė šio fakulteto dekanė Daiva Žostautienė, universitetas, kaip dalininkas, nuo sprendimo atleisti S. Zaurą susilaikė, tačiau 2016 m. veiklos ataskaitai nepritarė.

„Mes, kaip dalininkai, esame įvardinę savo interesus ir norėjome, kad Mokslo ir technologijų parkas būtų lyg jungtis tarp verslo ir mokslo. KTU PTVF dekane dirbu nuo 2014 metų, tad PMTP steigimo procese nedalyvavau, tačiau, manau, kad pirminė bei strateginė jo steigimo idėja skiriasi nuo dabartinės pagrindinės veiklos ir atliekamų funkcijų“, – teigė D. Žostautienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Grįžę iš emigracijos ketinate kurti verslą? Į kylančius klausimus atsako PMTP vadovė

confident-noyce

Baigtas įgyvendinti projektas jaunimui „Dėmesio!“

confident-noyce

„Versli Lietuva“ bendradarbiaudama su PMTP, Panevėžyje veikiantį verslą augins akseleravimo programa

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau