Panevėžyje – iniciatyva stiprinti Pramonės 4.0 strateginę kryptį

Panevėžyje – iniciatyva stiprinti Pramonės 4.0 strateginę kryptį

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto 4.0 vystymo patarėjų taryba (PT) pasiūlė konkrečius žingsnius Panevėžio regione užtikrinti Pramonės 4.0 strateginės krypties įgyvendinimą.

Panevėžio regiono plėtros tarybai rekomenduojama priimti sprendimą dėl Pramonės 4.0, kaip integruotos strateginės krypties Panevėžio regiono lygmeniu, prioriteto. PT įsitikinimu, svarbu, kad viso regiono savivaldybės suvienytų resursus pasirinkdamos vieningą strateginę kryptį, – tik tada būtų efektyvus regiono specializacijų vystymas.

PT siūlo numatyti papildomą finansavimą įgyvendinti PT su „Kurk Lietuvai“ komanda parengtą strateginį veiksmų planą, pritraukiant papildomų profesionalų.

BIC

Trečias rekomenduojamas žingsnis – Panevėžio regiono specializacijos koordinavimą perduoti naujai institucijai. PT pabrėžia, kad regiono strateginei krypčiai vystyti būtinas ilgametis nuoseklumas, institucinė atmintis ir stipri profesionalų komanda. Lietuvos ir užsienio pavyzdžiai rodo, kad kompetentingos, į veiklos rezultatus orientuotos ir suinteresuotų šalių bendradarbiavimą koordinuojančios agentūros („Go Vilnius“, „Kaunas IN“, „Klaipėda ID“, Danijos „Odense Robotics“ ) yra efektyvus būdas stiprinti perspektyviausias ekonominės plėtros sritis.

PT Panevėžio miesto savivaldybės taryba įkūrė pavasarį. Ją sudaro aukštos kompetencijos regiono įmonių, švietimo ir mokslo institucijų, viešojo sektoriaus specialistai, nepriklausomi inovacijų, ekonominės plėtros ir kitų sričių ekspertai. PT tikslas – tirti Pramonės 4.0 vystymosi pokyčius Panevėžio regione, šalyje ir tarptautiniu mastu, svarstyti problemas, teikti pasiūlymus joms spręsti, priimti kitus strateginius sprendimus.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.