Panevėžyje įgyvendinama regioninė verslo plėtros programa

AutoriusjpFotopanevėžio miesto savivaldybė

Panevėžio miesto savivaldybė įvairiomis priemonėmis siekia gerinti verslo aplinką mieste, skatina kurtis bei plėstis įvairias veiklas vykdančias verslo įmones. Remiantis naujausiais 2024 m. pradžios Statistikos departamento duomenimis, Panevėžyje veikia 3934 ekonomine veikla užsiimantys ūkio subjektai, iš kurių didžioji dalis – labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės bei individualią veiklą vykdantys asmenys.

Siekiant skatinti pradedančiųjų smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų kūrimąsi, augimą ir plėtrą Panevėžio regione, drauge su VšĮ Inovacijų agentūra Panevėžio miesto bei dar 13 šalies savivaldybių pradedamas įgyvendinti investicinis projektas „Inkubavimo, konsultavimo, mentorystės ir tinklaveikos programų vystymas, skatinant pradedančiųjų SVV subjektų kūrimąsi ir augimą regionuose“. Jis orientuotas į labai mažas, mažas ir vidutines įmones, verslininkus, išskyrus ne ilgiau kaip 3 metus veikiančius startuolius.

„Tik pradėjus kurti verslą dažnai kyla įvairių iššūkių, klausimų, abejonių dėl tinkamo verslo modelio, pritrūksta tam tikrų specifinių žinių, todėl tiesioginės konsultacijos su ekspertais ir jų patarimai tampa labai svarbūs ir padedantys išspręsti sudėtingus klausimus. Tikimės, kad įgyvendinant šį projektą smulkaus ir vidutinio verslo atstovai pasinaudos regioninio verslo plėtros programa, kas lems spartesnį jų verslų augimą bei naujų verslų kūrimąsi Panevėžio mieste ir visame regione“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

Įgyvendinant projektą Inovacijų agentūra su partneriais vykdys 9 mėnesius trunkančią pradedančiųjų SVV ugdymo ir patirties mainų programą “Verslo skrydis“. Čia patyrę mentoriai padės išgryninti verslo modelį, greičiau ir efektyviau pasiekti užsibrėžtų tikslų. Individualių ekspertinių konsultacijų metu bus galima sudaryti verslo augimo planą, pardavimų bei rinkodaros strategijas, nubrėžti gaires didinant verslo konkurencingumą. Programos įgyvendinimo metu bus suteikiamas visokeriopas organizatorių palaikymas, užmezgami ryšiai su projekto partneriais, dalijamasi naudinga informacija ir kt. Į nemokamą pradedančiųjų SVV plėtros programą „Verslo skrydis“ jau yra paskelbta registracija ČIA, ji vyksta iki balandžio 5 d. Vietų skaičius ribotas, kiekvieno regiono grupę sudarys 10 atrinktųjų.

Panevėžyje užsiėmimai vyks Panevėžio mokslo ir technologijų parke (J. Žemgulio g. 46) įsikūrusiame bendradarbystės centre „Spiečius“. Kilus klausimams siūloma tiesiogiai kreiptis el. paštu m.petravice@inovacijuagentura.lt

Projekto įgyvendinimo trukmė – 36 mėnesiai, jis finansuojamas 2021-2027 m. ES investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos Kartos Lietuva“ lėšomis. Didžioji dalis lėšų – 85 proc. –  bus skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, likusios lėšos – miesto biudžeto. Visoms projekte dalyvaujančioms savivaldybėms bus skirta šiek tiek daugiau nei 900 tūkst. Eur, iš Panevėžio miesto biudžeto per visą laikotarpį bus skirta apie 12 tūkst. Eur.

Inovacijų agentūra kviečia patyrusius verslininkus, įvairių sričių specialistus, turinčius ilgametę naujų technologinių įmonių kūrimo, investavimo į startuolius ar investicijų pritraukimo patirtį asmenis, tapti verslo mentorių tinklo dalimi ir sukaupta patirtimi pasidalinti su norinčiais augti šalies verslais. Susidomėję pasiūlymu išsamesnę informaciją rasite ČIA.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys planuoja įgyvendinti naujus investicinius projektus

confident-noyce

Panevėžyje vyksta projekto „Bauhauzas – žalesnė Europa“ partnerių susitikimas

confident-noyce

Panevėžys planuoja įgyvendinti 5 naujus investicinius projektus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau