Spalis daugeliui asocijuojasi su kasmet vis labiau Lietuvoje populiarėjančia Helovino švente. Vieni šiurpnakčiui nesiruošia visai, o kiti – puošiasi karnavaliniais kostiumais, skaptuoja moliūgus ir dekoruoja ne tik namų, bet ir miesto viešąsias erdves. Šiemet šviečiantys moliūgai Panevėžyje vėl sužibs Kultūros ir poilsio parke.
Tęsiasi šviečiančių moliūgų tradicija
Šiemet panevėžiečiai ir vėl galės džiaugtis šviečiančiais moliūgais, nusidriekusiais pagrindiniame take, ties Kultūros ir poilsio parko įėjimu.
„Pirmaisiais šviečiančių moliūgų klestėjimo metais, jų kiekis buvo labai mažas. Buvo sunku sukviesti žmones, kurie prisijungtų prie šios iniciatyvos. Tačiau jau antraisiais metais, tęsiant šią gražią tradiciją, gyventojai pradėjo draugiškiau žvelgti į iniciatyvą, ko pasekoje, savomis rankomis kurtų moliūgų parke padaugėjo net kelis kartus. Na, o šiemet prie mūsų jau prisijungė keletas Panevėžio miesto mokyklų, darželių bei kitų draugiškų įstaigų. Juk kiekvienas galime papuošti savo miesto aplinką“, – įžvalgomis pasidalino asociacijos „Pantautodailė“ pirmininkė Vida Mikoliūnienė.
Smagu tai, kad kiekvieno moliūgo kilmė skirtinga. „Vieni juos užsiaugina ir derlių naudoja gražiam darbui, kiti – nusiperka ir sukuria unikalų dirbinį“, – sako V. Miloniūnienė.
Atidarymo šventė vyks rytoj, spalio 29-ąją.
Pirmas laiptelis – Nevėžio pagrindinėje mokykloje
Pirmieji žingsniai visuomenės susidomėjimo link, prasidėjo nuo vienos iš Panevėžio miesto mokyklų, kuri savo švietimo įstaigos slenksčius papuošė šviečiančiomis daržo gėrybėmis.
„Pirmoji vieta, kurioje pastatėme pirmuosius skaptuotus moliūgus, buvo Panevėžio „Nevėžio“ pagrindinė mokykla. Po kelių dienų pas mus atvyko asmenys iš Savivaldybės bei pasiūlė visą šią parodą perkelti ten, kur ją matytų didesnis žmonių srautas. Tą ir padarėme – perkėlėme į parką, kuriame ir dabar dalinamės kūriniais“, – kalbėjo ji.
Kviečia prisijungti
Kiekvienas gražus darbas reikalauja laiko, ryžto, pasiaukojimo bei kūrybiškumo. Tik tokiu būdu bus sukurtas įsimintinas bei išskirtinis kūrinys.
„Mes aukojame savo dienas, kuriame su vaikais, įdarbiname tautodailininkus, kurie moliūgų skaptavimu užsiima net savo namuose, laisvu po darbo laiku. Siūlome žmonėms prisijungti prie komandos, sukuriant pačius unikaliausius šviečiančius moliūgus“, – kvietė V. Mikoliūnienė.
Besišypsantys moliūgai džiugina labiau nei pikti
Šiais metais žmonės jau nebeapsiriboja vien tik piktais moliūgų veidais. Juos traukia į šoną ir pirmenybę teikia gražiems veideliams. Gamintojams dabar rūpi ir mažų vaikų norai, jog jie matytų ne tik piktus, bet ir besišypsančius, laimingus moliūgus.
„Mums yra labai svarbūs vaikų norai, todėl aktualu, kad jie nematytų vien tik piktų, baisių moliūgų. Priešingai, stengiamės kurti besišypsančius. Visgi, šypsenos turėtų atsidurti ne tik moliūgų, bet ir žmonių veiduose. Pastovi rutina jau atsibodo, tad reikia į pasaulį įnešti daugiau laimės“, – sakė pirmininkė.
Panevėžio mieste šviečiantys moliūgai tampa tradicija
Ši šventė Panevėžyje pradėta organizuoti prieš kelerius metus, kuomet žmonėms atsibodo stebėti tik kitų pasaulio šalių sukurtus darbus.
„Kiekvienais metais bandome išgauti vis kitokias, įvairesnes moliūgų formas, kurios nesikartotų, kaip praėjusiais metais. Stengiamės miestiečiams parodyti, jog galime neužsistovėti ties tomis pačiomis idėjomis.“