Panevėžyje į Jungtinių Tautų operaciją išlydėti kariai

Panevėžyje į Jungtinių Tautų operaciją išlydėti kariai

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Panevėžyje vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto antrosios pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.

„Šiemet minime Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Šia proga turime daug priežasčių švęsti, džiaugtis ir didžiuotis. Viena iš jų – Lietuvos kariai. Lietuva visada buvo drąsių karių žemė. Ir jūs esate mūsų pasididžiavimas, užsitarnavę pelnytą tiek Lietuvos žmonių, tiek tarptautinės bendruomenės pagarbą. Didžiuokitės, kad esate Lietuvos kariai. Tegul laikas misijoje padovanoja jums vertingų patirčių, o galimybė panaudoti karybos žinias dar labiau sustiprina Jūsų motyvaciją ir ryžtą. Linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės misijoje ir lauksime sugrįžtant! Tepadeda Jums Dievas“, – išlydėdamas karius sakė Panevėžio meisto meras Rytis Račkauskas.

BIC

Ceremonijos metu Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys išvykstančios pamainos vadui įteikė Lietuvos valstybės vėliavą, o visiems į operaciją išvykstantiems kariams – simbolinių suvenyrų.

Antrąją Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 34 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės. Jie operacijos rajone pakeis keturių mėnesių tarnybą baigiančius KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karius ir tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje. Lietuvos kariai operacijoje atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

Lietuva, be Pajėgų apsaugos vieneto ir Nacionalinio paramos elemento karių, JT vadovaujamai operacijai taip pat skiria 5 Lietuvos karius, kurie tarnauja operacijos vadavietėse Bamake ir Timbuktu. Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvauja.

Šiauliu arena

Šiauliu arena

Lukdas

Dizainas

Sirse

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.