Panevėžyje gvildeno talentų parengimo ir pritraukimo temas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio švietimo centro padalinyje „RoboLabas“ surengtas susitikimas-diskusija „Talentų ugdymas darbo rinkos poreikiams“. Diskusijoje dalyvavo ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Panevėžio švietimo centro padalinyje „RoboLabas“ surengtas susitikimas-diskusija „Talentų ugdymas darbo rinkos poreikiams“. Diskusijoje dalyvavo ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Gyrė Panevėžio miestą

Be to, ministrė A. Armonaitė vizito metu Panevėžyje aptarė investicijų pritraukimą, darbuotojų trūkumo bei talentų pritraukimo ir investicinio klimato gerinimo klausimus.

„Puikioje strateginėje vietoje įsikūręs Panevėžys nuo seno garsėja stipria pramone, mieste veikia daug inovatyvių įmonių. Panevėžys turi didžiulį  potencialą auginti investicijas ir darbo vietas. Dirbame ir diskutuojame dėl sprendimų, kurie mieste gerintų investicinę aplinką ir paskatintų čia kurtis naujas įmones“, – teigė A. Armonaitė.

A. Armonaitė.

Dėmesys automatizavimo projektams

Ministrė lankėsi Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre („RoboLabe“), kur kartu su verslo ir akademinės visuomenės atstovais dalyvavo diskusijoje talentų parengimo ir pritraukimo tema.

Pasak ministrės, Panevėžyje, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija, o čia veikiančiose įmonėse yra realizuoti dideli gamybos automatizavimo projektai. Tiek darbui su jais, tiek kuriant produktus reikia aukštos kvalifikacijos inžinierių, kurių labai trūksta.

Siekiant spręsti šį klausimą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau antri metai skiria tikslines stipendijas studijoms, susijusioms su aukštos pridėtinės vertės sektoriais. Panevėžio kolegijoje ir KTU Panevėžio filiale šiuo metu finansuojamos 34 tikslinės kasmėnesinės stipendijos.

Įmonių darbuotojų gebėjimų ugdymui bei  prisitaikymui prie technologinių pokyčių  taip pat planuojamos  Europos Sąjungos fondų investicijos – tam numatoma beveik 28 mln. eurų. Be to, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijuoja pokyčius pritraukiant į Lietuvą lietuvių kilmės ir kitus užsieniečius dirbti aukštos pridėtinės vertės sektoriuose.

V. Matkevičius.

STEAM centras – perspektyvus

Panevėžio švietimo centro padalinyje ,,RoboLabas“ surengtame susitikime-diskusijoje dalyvavęs Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius teigė, kad šis renginys ir regioninis STEAM atviros prieigos centras – labai reikalingas dalykas.

„Tai – pasekmė regioninės politikos ir viena iš numatytų strateginių Panevėžio krypčių. Planuojama, kad ateityje Panevėžys turi tapti aukštų technologijų centru. Tai įrodo ir įsteigtas regioninis STEAM atviros prieigos centras. Tokio centro kūrimui Panevėžyje pritarė ir aplinkiniai rajonai bei šliesis prie stipresnio regioninio centro. Tokio centro kūrimui pritarė ir Regioninė plėtros taryba. Dar gerai, kad STEAM ir „RoboLabas“ yra vienoje vietoje“, – aiškino V. Matkevičius ir teigė, kad šis centras – perspektyvus, nes Panevėžys pasirinkęs strateginę robotizacijos kryptį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

J. Šiugždinienė pristatys ilgalaikį matematikos mokymo gerinimo planą

confident-noyce

J. Šiugždinienė: dirbame su Lenkija, kad galėtume pasiūlyti vaikams lenkų kalbą kaip vieną iš antrųjų užsienio kalbų

confident-noyce

G. Skaistė: sėkmingai veikiančios kapitalo rinkos užtikrina finansinį stabilumą šiais neramiais laikais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau