Panevėžyje gerinama švietimo įstaigų būklė

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžyje gerinama švietimo įstaigų būklė.

Panevėžio miesto švietimo įstaigoms atsinaujinti nesutrukdė net ir pandemija, šis laikas išnaudotas produktyviai, gerinant švietimo įstaigų būklę. Panevėžio miesto savivaldybės prieš kelis metus užsibrėžtas tikslas pakeisti visus lopšelių-darželių langus sėkmingai įgyvendinamas, miesto švietimo įstaigose atnaujinama virtuvės įranga, įrengiama signalizacija, apdrausti pastatai ir ten dirbantys žmonės. Taip sukurta patrauklesnė, tvarkingesnė, jaukesnė mokymosi ir darbo aplinka vaikams, moksleiviams bei šiose įstaigose dirbantiems žmonėms.

Laukia kėdžių

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius džiaugiasi atsinaujinusiais ne tik mokyklų, ikimokyklinių įstaigų pastatais, bet ir vykusiais remonto darbais Dailės ir Muzikos mokyklose.

„Muzikos mokykloje kapitaliai sutvarkyta  koncertinė salė. Salės remontui finansavimas – beveik 108 tūkst. eurų – skirtas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir beveik 57 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšos. Koncertinė salė jau suremontuota, o dabar laukia, kada atvyks 250 kėdžių. Dailės mokykloje įrengta fotostudija. Laukiame naujos įrangos, kuri įstaigą pasieks kovo mėnesį“, – atliktus darbus pristatė K. Armonavičius.

K. Armonavičius.

Didžiuojasi modernizavimo procesu

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, tvarkytos ne tik Muzikos ir Dailės mokyklos, tačiau remonto darbų sulaukė ir kitos miesto ugdymosi įstaigos.

„Modernizuota „Vilties“ progimnazija, regos centras „Linelis“, lopšelis-darželis „Rugelis“. Be to, jau anksčiau pakeisti daugelio lopšelių-darželių langai ir durys, kurie nebuvo keisti nuo sovietmečio laikų. Ypatingai džiaugiuosi modernizuota „Vilties“ progimnazija ir pasikeitusiu regos centru „Linelis“, kuriame užbaigus remonto darbus užsiėmimus lankyti galės kone dvigubai daugiau regos negalią turinčių vaikų“, – sakė K. Armonavičius.

Panevėžyje gerinama švietimo įstaigų būklė.

Rangovais patenkinti

Modernizuojant „Vilties“ progimnaziją sukurtos šiuolaikiškos, saugios mokymosi erdvės.

„Suremontuotas 31 kabinetas – technologijų, fizikos, chemijos ir kiti, biblioteka-skaitykla, aktų ir sporto salės. Taip pat sutvarkyta valgykla ir koridoriai – atsirado energiją taupančių priemonių, pritaikytų specialiuosius poreikius turintiems mokiniams. Atsižvelgus į mokyklos ir nūdienos poreikius, įsigyta įrangos ir baldų“, –atliktais rangovų darbais džiaugėsi bei atsinaujinusia mokykla didžiavosi „Vilties“ progimnazijos direktorė Danutė Valiukienė.

Mokykla nušvito

Pasak „Vilties“ progimnazijos vadovės, ne tik modernizuotas mokyklos pastatas, bet ir nupirkta naujos įrangos.

„Pirkti įvairūs stalai, darbastaliai, spintos, kėdės, minkštasuoliai, nešiojami ir stacionarūs kompiuteriai, spausdintuvai, interaktyvūs ekranai, medžio tekinimo staklės, krepšinio lentos sporto salei. Įsigyta visko, ko reikia progimnazijai. Be to, džiaugiuosi ne tik šia nauja įranga, bet ir apšiltintu pastatu, pakeistu stogu, atnaujinta šildymo, elektros bei apsaugos sistema. Mokykla tiesiog nušvito naujomis, šviesiomis spalvomis“, – džiugiai pasakojo D. Valiukienė.

V. Janikūnienė.

Priims daugiau vaikų

Modernizavimo projekto pabaigos nekantriai laukia ir regos centro „Linelis“ kolektyvas. Įgyvendinus vidaus patalpų ir ugdymo aplinkos modernizavimo projektą atsinaujins įstaigos infrastruktūra – pastatytas antras aukštas, suremontuotos patalpos, įrengta multisensorinė patalpa, bus įsigyta baldų ir įrangos.

Be to, bus įrengtos 4 papildomos grupės – 80 vietų – vaikams. Todėl regos centrą „Linelis“ lankyti iš viso galės 120 vaikų.

Projektui įgyvendinti skirta beveik 1 mln. eurų, kurie gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir Panevėžio miesto savivaldybės biudžetų.

Panevėžyje gerinama švietimo įstaigų būklė.

Laukia raktų

Regos centro „Linelis“ direktorė Vera Janikūnienė pasakojo, kad modernizavimo projekto darbai  turi būti baigti balandžio antroje pusėje.

„Priduoti darbus ir mums raktus įteikti rangovai turėtų balandžio 20 dieną.  Labai laukiame tos dienos ir norime kuo greičiau įsikurti moderniose, šviesiose ir jaukiose patalpose. To laukia ne tik įstaigos kolektyvas, bet ir vaikai, jų tėveliai. Nekantriai laukiame multisensorinės patalpos, kuriose vaikams vyks atsipalaidavimo užsiėmimai. Ši patalpa įrengta už beveik 11 tūkst. eurų“, – pasakojo V. Janikūnienė.

Įrengs liftą

Pasak regos centro „Linelis“ vadovės, šiuo metu įstaigą lanko 64 vaikai turintys regos negalią.

„Baigus įstaigos modernizavimo projektą, regos centrą galės lankyti 120 vaikų. Čia bus ne tik atnaujintos užsiėmimų priemonės, įranga, bet ir įrengiamas liftas bei pandusas, kad vaikai su regos negalia ir sėdintys neįgaliojo vežimėlyje pasiektų pastato antrąjį aukštą. Beje, 4 priemones užsiėmimams padovanojo labdaros ir paramos fondas „Angelo akys“, – aiškino V. Janikūnienė.

Panevėžyje gerinama švietimo įstaigų būklė.

Daugiau vietų

Taipogi įgyvendinamas lopšelio-darželio „Rugelis“ vidaus patalpų ir ugdymo aplinkos modernizavimo projektas: remontuojamos patalpos, pritaikant vaikų kūrybiškumui skatinti, savireguliacijai ugdyti bei neįgaliesiems.

Lopšelyje-darželyje „Rugelis“ ypatingas dėmesys skirtas erdvių išdėstymui. Išardytos buvusios pertvaros, grupėse erdvės tapo vientisos, daugiafunkcės, padalytos į miego, žaidimų, virtuvėlės, ugdymosi, ramybės zonas. Įrengtos įvairiaspalvės užuolaidos, atskiriant miego zoną nuo žaidimų bei ugdymosi zonos. Erdvės paskirstytos taip, kad vienoje patalpoje vyktų įvairios vaikų veiklos ir būtų galima jų kaita, vyktų judėjimas ratu. Mažiesiems panevėžiečiams sudarytos sąlygos toje pačioje erdvėje atlikti net kelis skirtingus darbus vienu metu, netrukdant grupės draugams. Vienos iš dviejų papildomų grupių patalpos įrengtos vietoje nefunkcionalaus žaidimų kambario, kitos – logopedo, sekretoriaus ir buhalterio kabinetų, atsirado naujas logopedo kabinetas, ūkio patalpa. Šiuo metu įstaigai perkami baldai, ugdymo priemonės ir įranga.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus projektą lopšelyje-darželyje bus sukurtos papildomos 35 vietos vaikams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

J. Šiugždinienė penktadienį vyks į Lenkiją: aplankys lietuviškas ugdymo įstaigas

confident-noyce

Panevėžyje pristatytas „Tūkstantmečio mokyklų“ programos pažangos planas

confident-noyce

J. Šiugždinienė: turimais duomenimis, 20 proc. mokinių pamokų yra nepateisinama

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau