11.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 20 birželio, 2024

Panevėžyje daugėja įstaigų teikiančių socialines paslaugas namuose

AutoriusjpFotofreepik.com

Panevėžio miesto savivaldybė plečia socialines paslaugas teikiančių įstaigų tinklą. Senstant visuomenei, socialinės globos ir slaugos paslaugų poreikis kasmet auga. Šių integruotų paslaugų teikimas namuose itin svarbus žmonėms, kuriems gebėjimų rūpintis savo gyvenimu savarankiškai nepakanka.

„Džiaugiamės, kad socialines paslaugas aktyviai pradėjo teikti nevyriausybinis sektorius. Jau dabar stebime, kad socialinės paslaugos labiau atliepia gyventojų poreikius, užtikrinama geresnė jų kokybė ir savalaikiškumas, tai labai svarbu šias paslaugas gaunantiems socialiai jautriems bendruomenės nariams. Ilgą laiką Panevėžio mieste pagalbos į namus paslaugas savarankiškumo netekusiems gyventojams teikė Panevėžio socialinių paslaugų centras. Didėjant poreikiui, miesto savivaldybė akreditavo nevyriausybinių įstaigų teikiamas socialinės priežiūros paslaugas suteikdama joms teisę teikti ir pagalbos į namus paslaugas. Toks sprendimas pasiteisino“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Rasa Urbonavičienė.

Socialinių įgūdžių palaikymas, ugdymas ir atkūrimas asmens namuose yra svarbus procesas, užtikrinantis senjorų ar asmenų su negalia gyvenimo kokybę. Todėl Panevėžio mieste akredituotas socialinės priežiūros paslaugas dabar teikia net 9 įstaigos: VšĮ „Senior group“ Lietuva, VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas, Panevėžio vyskupijos Caritas, VšĮ „Mūsų senjorai“, UAB „Victum“, VšĮ Šv. Juozapo globos namai, VšĮ „Nuoširdus rūpestis“, VšĮ „Vilties žiedas“. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų skyriaus specialistai pastebi, kad išaugus paslaugų teikėjų ratui, daugiau nei dvigubai išaugo ir paslaugų gavėjų skaičius.

Šiuo metu pagalbos į namus paslaugos Panevėžyje teikiamos 707 senjorams, iš jų 247 asmenis aptarnauja Panevėžio socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai. Nuo 2024 metų rugsėjo 2 d. Panevėžio socialinių paslaugų centras pagalbos į namus paslaugų nebeteiks, tačiau šių paslaugų prieinamumas savarankiškumo netekusiems gyventojams bus užtikrintas. Pagalbos į namus paslaugos teikėją žmonės galės rinktis iš anksčiau minėtų, tokias paslaugas teikiančių įstaigų. Pasirinkus kitą socialinių paslaugų įstaigą, kaina už paslaugas asmenims nesikeis.

Pagalba į namus – namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Šios paslaugos, atsižvelgiant į socialinių paslaugų poreikio vertinimą, teikiamos asmenims, kurie dėl amžiaus, negalios, šeimyninės padėties, silpnos sveikatos ar kitų gyvenimo sunkumų negali tinkamai pasirūpinti savimi buityje, gyventi visaverčio gyvenimo ir jiems reikalinga kito asmens pagalba.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės į Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyrių tel. + 370 45 501 273.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministrė M. Navickienė: socialinės paslaugos taps kokybiškesnės ir labiau prieinamos, atsiras daugiau paslaugų teikėjų

confident-noyce

Teikiamos socialinės paslaugos panevėžiečių šeimoms

confident-noyce

Ministrė M. Navickienė pristatė numatomus pokyčius negalios ir socialinių paslaugų srityje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau