Panevėžyje bus minima Gedulo ir vilties diena

Panevėžyje bus minima Gedulo ir vilties diena

JP / JP nuotr.

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Tradiciškai ji bus minima ir Panevėžyje.

Birželio 14 d., ketvirtadienį, 10 val. organizatoriai kviečia į Gedulo ir vilties dienos minėjimą „Aš gyvent ir mylėt sugrįžau“, skirtą pagerbti Sibiro trėmimų aukas.

10 val. Švč. Trejybės bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 12) vyks mišios, 11 val. Nepriklausomybės aikštėje vyks minėjimas, 12 val. Panevėžio muzikiniame teatre – teatro „Menas“ spektaklis.

BIC

Minėjimo organizatoriai kviečia prisijungti prie tremtinių ir politinių kalinių vardų skaitymo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ ir užsiregistruoti www.misijasibiras.lt arba prisidėti prie gyvosios eilės birželio 14 d. 13 val. Nepriklausomybės aikštėje.

1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties enkavedistai pradėjo masinius lietuvių areštus. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus. Žmonės buvo tremiami krovininių traukinių vagonuose. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

Įvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros. Čia tremtiniai turėjo kone plikomis rankomis statydintis jurtas, žemines, barakus.

Birželio 14 d. paskelbta Gedulo ir vilties diena. Šią dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai.

 

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.