17.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 liepos, 2024

Panevėžyje bus minima Gedulo ir vilties diena

AutoriusjpFotojp

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą, skaičiuojama, kad iš viso išvežta daugiau nei 17 tūkstančių žmonių. Didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į Gulago stovyklas. Gedulo ir vilties diena, skirta atminti sovietinio režimo tremtinius,  Panevėžyje bus minima šį penktadienį, birželio 14 d.

Minėjimas prasidės 11.45 val. Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje iškilminga visuomeninių organizacijų vėliavų įnešimo ceremonija ir šv. Mišiomis už politinius kalinius bei tremtinius. Po jų, 13 val. vyks Panevėžio styginių kvarteto koncertas.  Skambės Astos Striogaitės-Puodžiūnienės, Dianos Labudienės, Girdučio Jakaičio bei Roko Vizbaro atliekama muzika. Pasibaigus koncertui nuo 14 val. Nepriklausomybės a. gyventojai bus kviečiami dalyvauti tremtinių, politinių kalinių vardų skaitymo akcijoje „Atminties neištremsi“. Tuo pačiu metu Panevėžio muzikinio teatro fojė bus eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta edukacinė kilnojamoji paroda „Laikom frontą!“. 15 val. teatre bus rodomas laisvės kovotojui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiam vadovui ir garbės pirmininkui, kuris ilgą laiką buvo gyvų ir žuvusių partizanų balsas, Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui Antanui Lukšai jo 100-ųjų gimimo metinių proga skirtas filmas „Antanas Lukša. Brolio pažadas“. Dalyvaus pati filmo autorė ir režisierė Rūta Sinkevičienė.

19 val. panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Kristaus Karaliaus katedroje vyksiantį koncertą G. Faurè „Requiem“. Kūrinius atliks solistai Salomėja Petronytė, Arminas Skirvainis, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas L. Balandis), Panevėžio muzikinio teatro choras (vadovas G. Pavilionis), Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai M. Bražas ir E. Pehk). Koncertui diriguos Martynas Bražas, renginį ves Albinas Kėleris. Minėjimą užbaigs 20.30 val. kino centras „Garsas“, kuris LED ekrane Senvagėje po atviru dangumi rodys A. Stonytės režisuotą dokumentinį filmą „Mamutų medžioklė“.

Besidomintys istorija kviečiami apsilankyti Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje, kurioje eksponuojama Mažeikių krašto muziejaus kilnojamoji paroda „Leiskit į Tėvynę“. Parodą apžiūrėti galima birželio 14 d. – liepos 27 d.

Kviečiame apsilankyti renginiuose, prisiminti ir pagerbti sovietų okupacijos metu tremtus ir nukentėjusius lietuvių tautos žmones.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Gedulo ir vilties dieną perskaitytas rekordinis skaičius tremtinių likimų

confident-noyce

Tremtinys A. Simonaitis: lietuviai yra ori ir valinga tauta

confident-noyce

Panevėžyje minima Gedulo ir vilties diena

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau