Panevėžyje bus įteikta P. Būtėno premija

Panevėžyje bus įteikta P. Būtėno premija

JP / Organizatorių nuotr.

B. Dobrovolskis.

Birželio 13 d. 15 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks kalbininko, pedagogo Petro Būtėno (1896-1980) ir jo mokinės, kultūrinės ir lituanistinės veiklos mecenatės Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės (1920-2011) atminimą įamžinančios premijos įteikimo šventė.

2019 m. premijos laureatas – Lietuvos pedagogas, kalbininkas, lietuvių kalbos vadovėlių autorius doc. dr. Bronius Dobrovolskis. Premija skiriama už reikšmingus mokslo ir mokslo populiarinamuosius bei mokomuosius darbus, atitinkančius pagrindines P. Būtėno veiklos sritis (akcentologija, dialektologija, leksikologija ir leksikografija, tautosaka, kraštotyra, mokyklinė lituanistika), ir lituanistinės veiklos organizavimą.

Šią premiją 2018 m. įsteigė Kazickų šeimos fondas ir Lietuvių kalbos draugija. Šventėje dalyvaus P. Būtėno šeimos atstovai, žymūs lietuvių kalbininkai, Kazickų šeimos fondo atstovai, Lietuvių kalbos draugijos nariai. Koncertuos Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“.

BIC

Kalbininkas, tautotyrininkas, vertėjas, pedagogas P. Būtėnas – viena iškiliausių tarpukario Panevėžio asmenybių. Lietuvių kalbos tarmių, prielinksnių, vietovardžių tyrinėtojas, prisidėjęs prie lietuvių kalbos žodyno rengimo, parašęs kirčiavimo vadovėlį. 2002 m. jo garbei Aleksandra Kazickienė įsteigė literatūrinę premiją. Ši premija gražiai papildė kitus jos sumanymus, skirtus lituanistikai ir lituanistiniam švietimui. Ją yra pelnę žymūs Lietuvos kalbininkai, lietuvių kalbos tyrinėtojai, puoselėtojai.

2011 m. mirus A. Kazickienei, premija nebebuvo kam rūpintis. Nuo 2018 m. premija atgimė šiek tiek pasikeitusiu pavadinimu ir turėdama naujus steigėjus.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.