Panevėžyje bus įgyvendinami dar keturi tarptautiniai projektai

AutoriusjpFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ

Panevėžio miesto savivaldybę pasiekė geros žinios – keturiems projektams – „Saugūs vandenyje“, „Susigrąžinta istorija“, „Sveikas senėjimas“ ir „Gebėjimų ir reikalingų kompetencijų ugdymas darbe su specialiųjų poreikių vaikais Latvijos ir Lietuvos vaikų darželiuose“ – skirtas finansavimas. Savivaldybė nuolat ieško sprendimų, kaip pagerinti miesto infrastruktūrą, atnaujinti ir gyventojams pritaikyti rekreacijos vietas, kurti miesto aplinką. Tam ieškoma ir finansavimo šaltinių – teikiamos paraiškos įvairiems fondams, ieškoma partnerių, dalyvaujama projektuose.

„Investicijos – labai svarbus faktorius, kad miestas galėtų sparčiau atsinaujinti, atsirastų naujų veiklų ir infrastruktūros objektų, todėl jų pritraukimui skiriame ypatingai didelį dėmesį. Džiaugiuosi, kad iš beveik 100 konkurse dalyvavusiųjų projektų net 4 Panevėžio savivaldybės projektai pateko tarp 34 finansuojamų. Visi šie projektai bus įgyvendinami su tarptautiniais partneriais – mūsų kaimyne Latvija, todėl tikiu, kad dviejų šalių patirtis bei ekspertinės žinios padės plėtoti dvišalius santykius ir bus naudingi visai miesto bendruomenei“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Projekto „Saugūs vandenyje“ įgyvendinimo metu planuojama pastatyti Panevėžio irklavimo bazę, įsigyti baidarių, irklavimo inventoriaus. Drauge su partneriais iš Liepojos miesto tarybos Sporto departamento ir Daugpilio miesto savivaldybės irklavimo treneriams bus organizuojami mokymai spec. pedagogikos, psichologinio rengimo ir specifinių darbo metodų temomis, dirbant su elgesio sutrikimų turinčiais vaikais. Šiems vaikams bus vykdomos plaukimo pamokos atviruose vandens telkiniuose ir vedamos irklavimo treniruotės. Ketinama suorganizuoti 2 irklavimo stovyklas (Liepojoje ir Daugpilyje) ir pradėti naują tradiciją, skirtą irklenčių ir baidarių regatai – „Senvagės taurė“. Planuojama bendra projekto vertė – 625 tūkst. Eur.

Projekto „Susigrąžinta istorija“ įgyvendinimo metu Stasio Eidrigevičiaus menų centras bendradarbiaudamas su Žiemgalos regioninės plėtros departamentu, Bauskės, Jėkabpilio, Aizkrauklės, Jelgavos, Rokiškio ir Akmenės savivaldybėmis ketina sukurti inovatyvų turistinį maršrutą J. Čerkeso vardui ir Skaistakalnio parkui garsinti, išvystyti 24 valandas prieinamą turizmo objektą, naują turistinį maršrutą pritaikyti visoms socialiai pažeidžiamoms grupėms, įtraukiant žmones su klausos ir regos negalia. Planuojama bendra projekto vertė – 750 tūkst. Eur.

Projekto „Sveikas senėjimas“ įgyvendinimo metu Panevėžys drauge su partneriais iš Žiemgalos regiono planavimo agentūros, Rokiškio, Bauskės ir Jelgavos rajonų savivaldybių ketina įgyvendinti senjorams sveikatinti skirtas veiklas, kurių metu specialistas ves užsiėmimus senjorų grupėms. Planuojama bendra projekto vertė – 625 tūkst. Eur.

Projekto „Gebėjimų ir reikalingų kompetencijų ugdymas darbe su specialiųjų poreikių vaikais Latvijos ir Lietuvos vaikų darželiuose“ įgyvendinimo metu Panevėžio lopšelis-darželis „Rūta“ drauge su Dagdos, Kraslavos (Latvija) ikimokyklinio ugdymo įstaigomis ir Visagino lopšeliu-darželiu planuoja vykdyti psichologų mokymus tėvams, mokytojams apie darbą su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių. Kiekviena iš dalyvaujančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokysis dirbti pagal dvi metodikas, taip pat vyks susitikimai su partneriais Lietuvoje ir Latvijoje. Planuojama bendra projekto vertė – 312 tūkst. Eur.

Minėtų projektų finansavimo sutartis planuojama pasirašyti iki metų pabaigos, projektų įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miesto savivaldybėje – bendra vieno skambučio paslauga

confident-noyce

Panevėžio krašto moterims – projektas „neTobula mama“

confident-noyce

Per trejus metus „Globalios Lietuvos“ projektams numatoma skirti 25 mln. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau