Panevėžyje atviros prieigos principu veikiančios laboratorijos – nauda ir studentams, ir verslui

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ
Panevėžyje atviros prieigos principu veikiančios laboratorijos – nauda ir studentams, ir verslui.

Panevėžio plėtros agentūra šiais metais surinko ir susistemino informaciją apie mieste turimas ir atviros prieigos principu veikiančias miesto laboratorijas ir jose turimus įrenginius. Galimybę išbandyti naujausią tiek verslo, tiek mokslo poreikiams pritaikytą įrangą turi ne tik moksleiviai ir studentai, bet ir verslo atstovai, kurie domisi inovacijomis ir nori jas pritaikyti plėtojant įmonių veiklą.

Atviros prieigos principu veikiančias laboratorijas galima rasti keturiose miesto įstaigose: Panevėžio kolegijoje, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, Panevėžio profesinio rengimo centre ir Panevėžio mechatronikos centre. Jų laboratorijose galima rasti 3D spausdintuvus, lazerines pjaustymo ir graviravimo stakles, universalias bandymų mašinas su programine įranga ir daugybę kitos vertingos įrangos, pritaikytos  skirtingiems verslo ir mokslo poreikiams.

„Šios įstaigos Panevėžyje turi tikrai nemažai mokymo tikslams taikomos naudingos naujos, inovatyvios įrangos. Tokią įrangą atveriant ir verslo atstovams, atsiranda galimybė ją panaudoti dar efektyviau, plėtoti mokslo ir verslo bendradarbiavimo ryšius, o verslo atstovams ją pritaikyti didinant įmonės inovatyvumą. Dabar ir studentai, ir verslo atstovai vienoje vietoje matys visą sąrašą veikiančių laboratorijų bei jų turimą įrangą ir galės lengvai pasirinkti juos dominančią sritį“, – sako šios iniciatyvos kuratorė Jūratė Raukštienė, Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė.

Panevėžyje atviros prieigos principu veikiančios laboratorijos – nauda ir studentams, ir verslui.

Laboratorijos ir įranga yra atvirai prieinama ir ja pasinaudoti gali įvairios švietimo įstaigos, verslo atstovai, pavieniai tyrėjai, mokslinius darbus rašantys asmenys. Tuo pačiu moksleiviams ši informacija gali padėti geriau susipažinti su Panevėžio miesto  aukštojo mokslo ar profesinio mokymo įstaigomis, jose vykdoma praktine tiriamąją veikla.

Į šią iniciatyvą nuspręsta traukti ne tik moksliniams tyrimams pritaikytą, bet ir galinčią palengvinti tam tikrus realius verslo procesus įrangą. „Tai labai naudinga jauniems verslams, kai prieš įsigyjant tam tikrą įrenginį, norisi jį išbandyti, įvertinti našumą ir naudą konkrečiam verslui.  Bendradarbiaujant su įstaigose įrangą kuruojančiais ekspertais atlikti bandymus, matavimus ir nustatyti, kaip ta inovatyvi įranga veikia ir gali būti pritaikoma. Tai puiki galimybė verslui pasinaudoti ištekliais, kurie yra mūsų mieste“, – sako J. Raukštienė.

Panevėžyje atviros prieigos principu veikiančios laboratorijos – nauda ir studentams, ir verslui.

Laboratorijų  ir praktinio mokymo bazių tinklo, veikiančio atviros prieigos principu, kūrimas leidžia plėsti galimybes Panevėžio mieste kurti naujus, aukštos pridėtinės vertės produktus ir paslaugas.  Taip pat aktyviau išnaudojama mieste esanti moksliniams tyrimams ir praktiniam mokymui pritaikyta įranga. Visa informacija apie laboratorijas ir įrenginius yra viešai prieinama čia. Nusprendus, kurią techniką norisi išbandyti, galima tiesiogiai kreiptis į vieną iš atvirų miesto laboratorijų.

Informacija apie atviros prieigos laboratorijas surinkta įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės projektą „Atrasti Panevėžį: verslo aplinkos potencialas“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio plėtros agentūros darbuotojų pasiūlymai atvykstantiems: Panevėžys – vieta gyventi, studijuoti ir dirbti

confident-noyce

Globalus Panevėžys projekto atstovės patirtis ir patarimai atvykstantiems

confident-noyce

Panevėžio plėtros agentūra pristato nemokamą Panevėžio nuotraukų banką

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau