Panevėžyje atsiras daugiau modernių požeminių šiukšlių konteinerių

Panevėžyje atsiras daugiau modernių požeminių šiukšlių konteinerių

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Įgyvendinant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtros projektą, Panevėžyje jau įrengta 20 požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių.

Panevėžiečiai jau daugiau kaip tris mėnesius naudojasi požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelėmis ir tobulina antrinių žaliavų rūšiavimo sistemą. Be to, įrengus požeminius atliekų rūšiavimo konteinerius, tobulinami ir antžeminiai – jiems įrengiami aptvėrimai, aikštelės klojamos trinkelėmis.

BIC

Statys stendus savišvietai

Projekto vadovė, Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros vyriausioji specialistė Violeta Lauraitienė, naujienų portalui JP aiškino, kad be 20 požeminių atliekų surinkimo aikštelių Panevėžyje yra 143 antžeminės komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo surinkimo aikštelių.

„Mieste įrengtos ne tik požeminės atliekų rūšiavimo aikštelės, bet ir pagerintos antžeminės atliekų surinkimo aikštelės. Jos aptvertos, kur galima, tvorelėmis. Prie jų atsiras 143 informaciniai stendai, bus vykdomos kitos visuomenės švietimo priemonės, kuriose bus aiškinama atliekų rūšiavimo nauda“, – teigė V. Lauraitienė ir pridūrė:

„Požeminėse komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse stovi po keturis konteinerius. Jie skirti buitinėms atliekoms, popieriui, stiklui ir plastmasei. Konteinerių dangčiai atsidaro paprastai – paspaudus pedalą. Jį galima spausti ranka, arba, kam patogiau, koja.“

Pavyko sutaupyti

Pasak V. Lauraitienės, šio projekto svarbiausias tikslas – didinti miesto bendruomenės ekologinį švietimą, atsakomybę, skatinti labiau rūšiuoti atliekas.

„Mums pavyko sutaupyti lėšų ir iš jų, suderinus su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), Panevėžyje įrengsime dar 15 požeminių atliekų rūšiavimo aikštelių. Tik šiandien dar negaliu pasakyti, ar jų dizainas bus toks, kokios yra dabartinės požeminės aikštelės. Viskas priklauso nuo viešųjų pirkimų“, – aiškino Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė.

Ne viskas pavyko

Pasak jos, antžeminės atliekų rūšiavimo aikštelės turėjo būti aptvertos tvorelėmis, kuriose įrengti užrakinami varteliai.

„Tačiau ne viskas pavyko, kaip buvo sumanyta. Ne visose tvorelėse buvo galima įrengti užrakinamus vartelius. Todėl dalis antžeminių atliekų rūšiavimo aikštelių aptverti dalinai. Beje, visiškai aptvertas aikšteles daugiabučių namų gyventojai gali užrakinti, kad privačių namų savininkai negalėtų į konteinerius pilti atliekų“, – pasakojo V. Lauraitienė ir pasidžiaugė, kad kai kurių daugiabučių namų bendrijos požemines atliekų rūšiavimo aikšteles apsodino medeliais.

Papildomai lėšų nereikės

Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė V. Lauraitienė suskaičiavo ir naujienų portalui JP pateikė projekto kainas:

„Bendra projekto vertė nekito – 2 mln. 241 939 eurų. Iš jų 1 mln. 949 512 eurų – Europos Sąjungos investicijos ir 292 426 eurai – Panevėžio miesto savivaldybės indėlis. Visiems papildomiems darbams nereikėjo ieškoti pinigų – lėšos buvo sutaupytos, todėl už jas bus galima įrengti papildomai požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių.“

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.