21.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 birželio, 2024

Panevėžyje atidarytas žemo slenksčio kabinetas

Autoriusraimonda mikučionytėFotoživilė večiorkutė
Panevėžyje atidarytas žemo slenksčio kabinetas .

Lietuvos Raudonasis Kryžius Panevėžio miesto centre, A. Smetonos g. 2, atidarė pirmą žemo slenksčio kabinetą, kuris atspindi vieną iš Raudonojo Kryžiaus misijų – padėti su atjauta ir įtraukumu.

Žemo slenksčio kabinetai yra skirti teikti esmines paslaugas asmenims, kurie šiuo metu vartoja narkotines ir psichotropines medžiagas ne medicinos tikslais.

Tikslas – pasiūlyti pagalbą

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus projektų vadovė Kristina Mickienė pasakojo, kad tai yra iššūkis.

„Suprantame sudėtingumą ir iššūkius, su kuriais susiduria šie asmenys, ir mūsų tikslas – pasiūlyti jiems pagalbą. Žemo slenksčio kabinetų veikla pagrįsta anonimiškumu, o siūlomos paslaugos apima platų pagalbos spektrą. Svarbu pabrėžti, kad paslaugos yra ne tik nemokamos, bet ir teikiamos laikantis konfidencialumo ir gerbiant asmens orumą“, – aiškino K. Mickienė.

Jų požiūris esąs grindžiamas empatija ir supratimu, daugiausia dėmesio skiriant asmenų nukreipimui link būtino priklausomybės ir infekcinių ligų gydymo.

„Pastebėjome, kad labai padaugėjo asmenų, kurie kreipiasi pagalbos į žemo slenksčio kabinetus visoje Lietuvoje, o tai pabrėžė neatidėliotiną tokios paramos poreikį ir mūsų bendruomenėje. Taip pat norime parodyti visuomenei, kad žemo slenksčio kabinetai bei juose besilankantys asmenys neturėtų kelti baimės jausmo. Atidarydami šiuos kabinetus siekiame apsaugoti visuomenę nuo užkrečiamųjų ligų platinimo“, – apie tikslus pasakojo pašnekovė.

Panevėžyje atidarytas žemo slenksčio kabinetas.

Visus priims atvirai

Pasak K. Mickienės, pavadinimas „žemas slenkstis“ susijęs su atvirumu.

„Visus besikreipiančius priimame atvirai ir su pasitikėjimu. Dirbame konfidencialiai ir anonimiškai. Duomenų negalime viešinti. Norime, kad žmonės žinotų, jog į žemo slenksčio kabinetą užeiti paprastą. Tiesiame pagalbos ranką visiems, kuriems tos pagalbos reikia“, – teigė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus projektų vadovė.

Panevėžio žemo slenksčio kabinete, kaip ir kituose tokiuose kabinetuose Lietuvoje, bus keičiamos adatos ir švirkštai, dalijama tvarsliava, dezinfekcijos priemonės, prezervatyvai, perrišamos žaizdos, suteikiamos asmens higienos paslaugos, atliekami atrankiniai greitieji ŽIV tyrimai.

Taip pat bus nuolat bendraujama su besikreipiančiųjų artimaisiais, šeimomis. Vyks vadinamasis tarpininkavimas – žmogaus nesmerkiant ir nestigmatizuojant, suteikiant jam pagalbą ir žinių, jis nuolat ir tikslingai kreipiamas į priklausomybės ir infekcinių ligų gydymą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Didžiausias pagalbos prašančiųjų panevėžiečių poreikis – maistui

confident-noyce

Panevėžio ligoninėje aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi galimybės

confident-noyce

Lietuvos Raudonajam Kryžiui vadovaus I. Damulienė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau