Panevėžyje atidaryta Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmečiui skirta paroda

Panevėžyje atidaryta Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmečiui skirta paroda

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaryta Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmetį mininti fotografijos paroda. Jos atidaryme dalyvavo laikinasis Panevėžio meras Aleksas Varna, Rumunijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Danas Adrianas Balanescu,.

„Šie metai istoriškai labai svarbūs Rumunijai ir Lietuvai: mes švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį, o Rumunija – didžiojo susivienijimo šimtąsias metines. Dėkoju Rumunijos ambasadai ir ambasadoriui už ypatingą dėmesį kultūriniams mainams ir jų puoselėjimą – panevėžiečiai turėjo ne vieną galimybę susipažinti su įvairiais muzikos kolektyvais, parodomis, filmais. Tikiu, kad  bendradarbiavimo tradicijos bus tęsiamos ir toliau“, – sakė A. Varna.

BIC

Tarpukario Rumunijos fotografijos paroda apima šaliai svarbius laikotarpio įvykius – šalies karaliaus Ferdinando karūnavimą, Pirmojo pasaulinio karo pabaigą, 1918 m. Didįjį susivienijimą (Besarabijos, Bukovinos ir Transilvanijos prijungimas prie Rumunijos), Paryžiaus taikos konferenciją (1919–1920 m.).

Nespalvotose nuotraukose vaizduojami su šiais įvykiais susiję tuomečio gyvenimo fragmentai. Parodos sudarytojas – Nacionalinio Kotročenio muziejaus (Bukareštas) direktorius Liviu Sebastianas Jicmanas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.