Panevėžyje atidaryta paroda „Gero kelio! Piligrimystė Šv. Jokūbo keliu“

AutoriusJPFotoGEDIMINAS KARTANAS
Panevėžyje atidaryta paroda „Gero kelio! Piligrimystė Šv. Jokūbo keliu“.

Šiandien Panevėžio Dailės galerijoje vyko parodos „Gero kelio! Piligrimystė Šv. Jokūbo keliu“ atidarymas. Parodoje pristatomas nepaprastas piligrimystės į Santjago de Kompostelą kultūrinis ir dvasinis reiškinys, jo svarba Europos istoriniam paveldui ir reikšmė Lietuvai.

„Šv. Jokūbo kelias šiandien – vienas populiariausių maršrutų tiek Ispanijoje, tiek Europoje, tiek pasaulyje. Juo eina daugybė žmonių, parsiveždami neišdildomus potyrius ir emocijas. Dalį tų emocijų šiandien galime pamatyti čia. Neabejoju, kad ėjusiems Šv. Jokūbo keliu paroda atgaivins prisiminimus, o dar nespėjusiems to padaryti, galbūt tai bus postūmis pabandyti. Dėkoju J. E. ambasadoriui ir ambasadai už bendradarbiavimą ir už dovanojamą galimybę panevėžiečiams pajusti Šv. Jokūbo kelio dvasią. Buen Camino!“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

R. Račkauskas.

„Man didelė garbė ir labai malonu būti Panevėžyje. Atvykau šiek tiek vėluodamas dėl COVID-19, bet galiausiai aš esu Panevėžyje. Pati geriausia proga būti čia, tai pristatyti Šv. Jokūbo kelio parodą. Šv. Jokūbo kelias turi labai stiprų tęsinį Lietuvoje. Prie šito projekto prisidėjo labai svarbūs žmonės tokie kaip p. Laima Andrikienė, kartu bendradarbiaujant su Panevėžio meru ir kitų miestų merais. Šv. Jokūbas kelias nėra vien tik apie ėjimą, tai yra žymiai daugiau. Tai nereiškia, kad mes keliaujame ir pavargstame, ir nėra vien tik tai, kad matome naujas vietas ar, kad susitinkame ir bendraujame su įvairių kultūrų žmonėmis. Nuo pat pradžių kelias reiškia broliškumą ir transcendenciją tarp mūsų. Šv. Jokūbo kelio vardu norėčiau jus pakviesti į Ispaniją ir aplankyti šį kelią ir Šv. Jokūbą apaštalo kapą“, – sakė ir Ispanijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje José Maria Robles Fraga.

Ispanijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje José Maria Robles Fraga.

„Pirmiausia noriu padėkoti Panevėžio miesto savivaldybei, jos vadovams, Dailės galerijos vadovui, visiems kurie prisidėjo, kad ši paroda būtų pristatyta ir ja galėtų pasidžiaugti miesto gyventojai ir svečiai. Kai pirmą kartą šioje galerijoje pamačiau šią paroda, man viskas pasirodė daug geriau nei Vilniuje, didelės nuotraukos su piligrimais iškarto pasitinka įėjusius lankytojus. Iš tikrųjų taip nutiko mano gyvenime ko aš tikrai nebūčiau pagalvojusi, kad man kažkada reikės ieškoti Lietuvoje Šv. Jokūbo apaštalo pėdsakų. Nuo paieškų prasidėjo ir mano piligrimystė, su bendraminčiais keliavome po Lietuvos bažnyčias, jas fotografavome, bendravome su žmonėmis. Visa tai išsivystė į knygą Šv. Jokūbo kelio šviesa. Ta knyga turėjo 4 tiražus Lietuvoje ir Europoje. Panevėžys – vienas iš Šv. Jokūbo kelio vietų, ir šis miestas mano atmintyje visada buvo kultūros miestas. Aš negalėčiau įsivaizduoti Šv. Jokūbo kelio tinklo Lietuvoje be Panevėžio. Aš norėčiau, kad čia atsirastų kuo daugiau piligrimų, jie atvyktų pas jus, siekdami pažinti Panevėžį būtent per krikščionišką prizmę, per mūsų bendrystę. Dėkoju visiems kurie atėjo į šios parodos atidarymą.“, – sakė p. Laima Andrikienė, Seimo narė, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos Lietuvoje steigėja ir narė.

Parodos atidarymo akimirka.

Šv. Jokūbo keliu vadinami piligrimų takai tapo Europos tautų kultūrinio bendradarbiavimo, apsikeitimo idėjomis, brolybės, bendrystės ir svetingumo pavyzdžiu.

2016 m. Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją Lietuvoje įsteigė 9 savivaldybės, tarp jų – Panevėžio miesto savivaldybė. Asociacija pripažinta tarptautiniu lygiu, ji yra Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos narė.

Keliaujantieji per Lietuvą Šv. Jokūbo keliu aplanko ir Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedrą. Šventovė yra oficialiai įtraukta į šį piligrimų kelią ir pažymėta specialiu ženklu – kriaukle. Šv. Jokūbo kelio simbolis ženklina ne tik pačius maldos namus, bet ir kunigų namą bei katedros vartus.

Panevėžio miesto dailės galerijoje paroda veiks iki gruodžio 17 dienos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Y. Ono instalacija: Lietuvos banko rūmuose Kaune iš karstų išdygo miškelis

confident-noyce

Panevėžyje atidaryta grupinė dailininkų Rudokų paroda „4R“

confident-noyce

„Šaltinėlio“ bibliotekos languose – fotomenininko Ž. Kropo paroda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau