Panevėžyje aptinkama vis daugiau padirbtų euro banknotų

Panevėžyje aptinkama vis daugiau padirbtų euro banknotų

Per pirmąją šių metų savaitę policija pradėjo apie 30 ikiteisminių tyrimų dėl netikrų eurų. Vis daugiau padirbtų euro banknotų aptinkama ir Panevėžyje.

Anot Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, sausio 1-7 dienomis iš apyvartos buvo išimti 46 eurų banknotai, kurių vertė – 1730 eurų.

Populiariausios buvo 20 ir 50 eurų kupiūros, 3 atvejai – 100 eurų.

BIC

Panevėžio apskrities vyriausiame policijos komisariate sausio 8 d. 17 val. registruotas pranešimas apie galimai padirbtą 100 eurų nominalo banknotą. Pareigūnus apie netikrus pinigus informavo taksistas. Pasak taksisto, galimai netikrais eurais su juo atsiskaitė du vyriškiai.

Tai ne pirmas atvejis, kai Panevėžio pareigūnai gauna pranešimus apie padirbtus eurus.

Sausio 6 d. pareigūnus kreipėsi 42 metų parduotuvės pardavėja, kuri pareiškė, kad sausio 3 d. 20 val. Staniūnų gatvėje esančioje parduotuvėje, nenustatytas asmuo, atsiskaitydamas už prekes, pateikė galimai padirbtą 100 eurų vertės kupiūrą.

Sausio 5 d. vienos Panevėžio bendrovės vadybininkas banke norėjo įnešti į įmonės sąskaitą 20 000 eurų. Tikrinant pateiktus euro banknotus, rastas vienas galbūt suklastotas 100 eurų nominalo banknotas.

Ekonomistai pataria ne tik išmokti mintinai perskaičiuoti eurus į litus, bet taip pat nepasiduoti sausio išpardavimų gundymams. Tiesa, šiomis dienomis turime dar vieną iššūkį – reikėtų pasistengti ir negauti į rankas padirbto euro banknoto. Tokių Lietuvoje jau pasirodė.

Paturėti padirbtą euro banknotą džiaugsmas teko ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovui Kęstučiui Kasciukevičiui: „Tai buvo 20 nominalo euro banknotas“.

Jo teigimu, nereikia specialių įrenginių, kad atskirti padirbtą euro banknotą, užteks žinoti kaip banknotas skiriasi nuo tikrojo.

„Čiupinėjant netikrą banknotą, ten kur turi būti arkos, jaučiasi nelygumai. Tai vienas dalykas, kuris gali apgauti. Taip pat nominalo hologramą kreipiant į vieną pusę turi išryškėti to nominalo skaitmuo, tai yra 10,20 ir pan. skaičius, o kitą pusę kreipiant – euro ženklas. Taip pat holograma yra vaivorykštės spalvų. Tuo metu netikro banknoto, kurį laikiau, holograma tik blizgėjo. Taip pat banknoto nugarėlėje turi išryškėti aukso spalvos juostelė, kurioje matyti nominalo skaičius ir euro simbolis. Beje reikia atkreipti dėmesį į banknoto nugarėlėje užrašyta banknoto serijos numerį. Jeigu gavote keletą banknotų ir visų serijos numeris vienodas – tai jau kažkas negerai. Taip pat pažvelgus į banknotą prieš šviesą, viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe yra išdėstyti fragmentai. Jie pakreipus prieš šviesą tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių. Taip pat svarbu pastebėti ir vandens ženklą, mat padėjus banknotą ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja. Taip pat kaip ir lituose euras turi apsauginį siūlelį“,- patarimus dalino K. Kasciukevičius.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.