Panevėžyje apdovanoti jaunieji kūrėjai ir jų mokytojai

Bibliotekoje vyko penktojo „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2017“ sutiktuvės, apdovanojimų ir „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimo Metų literatui ir Metų iliustruotojui ceremonija.

Bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras jau penktus metus vykdo projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“. Išleistas penktasis„Jaunųjų kūrėjų almanachas“, kuriuo šventėje buvo apdovanoti visi jaunieji literatai ir jaunieji dailininkai bei jų mokytojai. „Sidabrinio Nevėžiuko“ nominacijas pelnė 11 literatų ir 9 dailininkai-iliustruotojai.

Patys svariausi apdovanojimai – „Sidabrinio Nevėžio 2017“ statulėlės įteiktos Metų literatui ir Metų iliustruotojui. „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlės autorius – skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša.

Metų literate išrinkta Juozo Miltinio gimnazijos abiturientė Aistė Padimanskaitė. Jos mokytoja Jolanta Baltienė sako, kad Aistė rašo moderniai, įvairiomis temomis, savo jėgas išbandė ir dramaturgijoje. Pati Aistė teigia, kad rašydama ji išreiškia savo jausmus, savo mintis, savo vertybes, taip parodydama savo vidų.

Metų iliustruotojos apdovanojimą pelnė Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinė Erika Čiplytė. Jos mokytoja Daiva Laurinavičienė. „Man kūryba yra kaip destrukcija. Aš tarsi išlendu iš to pasaulio ribų, kurios yra nustatytos. Bandau tai parodyti per daiktus, kurie išties yra jausmai“, – sako Erika.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys įsteigė specialų prizą pačiai jauniausiai projekto dalyvei „Vyturio“ progimnazijos penktokei Aistei Družaitei, kuri apie savo gimtinę rašo „Lietuva – tai pasaka prieš miegą“.

Seimo nario Bronislovo Matelio įsteigta speciali nominacija „Įdomiausiam debiutantui“ skirta Žanui Užalinskui, kuris rašo fantastikos knygą ir pats ją iliustruoja. Prizą įteikė Seimo nario padėjėja Inga Smalskienė.

„Sidabrinio Nevėžiuko“ nominacijos įteiktos literatams: Brigitai Navickaitei („Minties“ gimnazija), Eglei Vilkauskaitei (Panevėžio raj. Velžio gimnazija), Redai Grigaitei (Pasvalio Petro Vileišio gimnazija), Mūzai Olimpijai Svetickaitei („Vyturio“ progimnazija) , Rūtai Staškevičiūtei (Pasvalio Petro Vileišio gimnazija), Viltei Zaveckaitei (Kazimiero Paltaroko gimnazija), Viktorijai Muralytei (Pasvalio Petro Vileišio gimnazija),Gretai Aleknaitei (5-oji gimnazija), Viltarei Rupšytei (J. Miltinio gimnazija), Klaudijai Mackevičiūtei (Panevėžio jaunimo mokykla), Karolinai Iljinaitei (J. Miltinio gimnazija).

„Sidabrinio Nevėžiuko“ nominacijas pelnė Panevėžio dailės mokyklos jaunieji dailininkai-iliustruotojai: Aistė Pribišauskaitė, Augustina Birbilaitė, Austėja Glušakaitė, Ruginė Kiškytė, Pijus Kirkilas, Ema Andrijauskaitė, Viltė Želnytė, Ugnė Juchnevičiūtė, Kristupas Stokė.

Įspūdingais „Sidabrinis Nevėžis 2017“ prizais – įrėmintais gintarais apdovanoti mokytojai, dalyvaujantys misijoje „Pastebėk kuriantį“.

„Penktasis sezonas išsiskyrė pirmiausia geografine aprėptimi: dalyvauja jaunieji literatai ne tik iš Panevėžio, bet ir antrus metus iš Pasvalio Petro Vileišio bei Velžio gimnazijų, o piešinius šiemet pateikė ne tik Panevėžio dailės mokyklos, bet ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos iliustruotojai.

Projekto dalyvių daugėja. Jau per šešias dešimtis bandančiųjų rašyti, per septynias – iliustruotojų. Projekto draugų – daugiau nei trys dešimtys pedagogų. O svarbiausia, kad kasmet jaunųjų kūrėjų bandymai vis brandesni“, – sveikindamas jaunuosius kūrėjus ir jų mokytojus džiaugėsi PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas, projekto autorius Arnoldas Simėnas.

Nuotaikingai apdovanojimų ceremoniją vedė dvi žavios vedėjos: poetė Solveiga Ska ir bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vadovė Greta Ratkutė. Dvi poezijos knygas išleidusi Solveiga Ska yra jaunųjų literatų bičiulė ir viena aktyviausių šio projekto komandos narių.

Nuotraukoje viršuje: Metų literate išrinkta Juozo Miltinio gimnazijos abiturientė Aistė Padimanskaitė(dešinėje), o Metų iliustruotojos apdovanojimą pelnė Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinė Erika Čiplytė.

Projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“ rėmėjai: Panevėžio miesto savivaldybė, UAB „Burbuliukas“, AB „Linas Agro“, AB „Panevėžio energija“, UAB „Reklamos forma“.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projektas – geriausias Panevėžio regione

confident-noyce

Ėriškiuose koncertuojant Žvaguliams, vyks kulinarinės varžybos

confident-noyce

Panevėžyje pradėtos testuoti 4 naujos mokymo programos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau